Tajemnice działań Kremla

  

Trudno być aż tak naiwnym, by nie zdawać sobie sprawy, że Rosjanie nie tylko pilnie obserwują, co dzieje się u nas, ale poprzez swoje służby wywiadowcze starają się mieć wpływ na sytuację po każdej stronie barykady. W końcu już za chwilę wybory do Parlamentu Europejskiego, a jesienią do Sejmu i Senatu RP. Jakich metod używa więc Kreml?

Starych jak świat. Doskonale opisał je Vladimir Volkoff w książce „Montaż”. Ten rosyjski emigrant i były pracownik francuskiego wywiadu na czynniki pierwsze rozłożył tajemnice wywiadowczej machiny Kremla wymierzonej w Europę Zachodnią. Choć książka po raz pierwszy ukazała się w latach 80., opisane w niej mechanizmy są aktualne. Czytałem ją kilkakrotnie i za każdym razem byłem pod wrażeniem, jak łatwo opisane schematy można odnieść do tego, co dzieje się w naszym kraju. Niemożliwe, żeby taka zbieżność była przypadkowa.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl