Prezent od Matki Boskiej

  

Finisz kampanii wyborczej w wykonaniu PiS praktycznie sprowadza się do jednego, mianowicie próby mobilizacji elektoratu wiejskiego i tego z mniejszych miast. Mówienie o tym, że wybory do Parlamentu Europejskiego mają swoją specyfikę, to nie tylko banał, lecz szereg prawd zawartych w banale, między innymi najniższa frekwencja jest powszechnie znanym faktem.

Wiadomo też, że za ten niski wskaźnik głównie odpowiada absencja na prowincji. „Prości ludzie” jakoś nie pchają się na brukselskie salony i nie przywiązują wagi, kto tam będzie „robił za eura”. Niestety ten kij ma dwa końce, bo w dużych miastach mobilizacja jest spora, wiadomo, wszystkie kompleksy i snobizm nakazują być bardziej amerykańskim od Amerykanina. Dla PiS jest to najważniejszy problem wyborczy, którego zresztą politycy nie ukrywają. Nie przypadkiem przemówienia Jarosława Kaczyńskiego od dłuższego czasu zawierają magiczne hasło: „Trzeba iść na wybory, te wybory są ważne”. Słuszny apel, ale wiadomo, że taka mobilizacja działa słabo i nigdy nie zastąpi prawdziwej emocji, do której nie potrzeba już żadnych słów. Politycy dwoją się i troją, żeby odpowiedniej emocji poszukać, i gdy się nie udaje, to na siłę wywołują zastępcze podniety. Zdarza się jednak, że przeciwnik polityczny wystrzeli z grubej armaty, a kula rykoszetem wróci do niego. Tak się stało z barbarzyńskim domalowywaniem tęczowej aureoli Matce Boskiej.

Profanacją obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, która na prowincji jest świętością, lewacy „pobawią” się góra parę dni, jak dzikami i bananami. Wierzący Polacy z miasteczek i wsi, gdzie ciągle kopia Czarnej Madonny jest obnoszona po domach, zapamiętają to na długo, do 26 maja na pewno. PiS dostał prezent od Matki Boskiej. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl