Polacy zagrają w finale na plaży w Brazylii!

/ twitter.com/FIVBVolleyball

  

Siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Michał Bryl pokonali Holendrów Stevena van de Velde i Christiaana Varenhorsta 2:0 (21:18, 21:15) w półfinale turnieju World Tour w Itapemie. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak powalczą zaś o trzecie miejsce.

Holendrzy to bardzo wysoka para, ale my zawsze skupiamy się na swojej grze i skutecznych zagraniach blok-out, co dziś nam wychodziło. Tak samo będziemy chcieli robić w finale

- zapowiedział Fijałek.

Fijałek i Bryl pokonali Holendrów i zagrają w finale

Przed wylotem do Brazylii doświadczony 32 letni siatkarz przyznał, że na skromne dotychczas plany startowe jego i Bryla w tym sezonie (wystąpili wcześniej tylko w dwóch imprezach - raz wywalczyli czwartą lokatę, a w drugim przypadku odpadli w ćwierćfinale) wpływ miały jego kłopoty zdrowotne.

Mam nadzieję, że kolano jest już wyleczone po operacji, ale przygotowania do sezonu były fatalne. Teraz można powiedzieć, że forma jest już przyzwoita.

Wcześniej przez wiele lat tworzył duet z Mariuszem Prudlem, z którym m.in. 10 razy był na podium zawodów WT, do czego zalicza się triumf pięć lat temu w Hadze. Od 2017 roku zaś gra razem z młodszym o siedem lat Brylem. Zaplanowany na godz. 16.35 finał będzie ich czwartym wspólnym występem w meczu o taką stawkę w imprezie cyklu.

Czeka ich teraz mecz z będącymi rewelacją poprzedniego sezonu Norwegami. Anders Mol i Christian Sorum - liderzy światowego rankingu w zaciętym półfinale pokonali Kantora i Łosiaka 2:1 (21:15, 19:21, 15:12).

Wiemy, że Norwegowie są teraz najlepszą parą na świecie, więc wszyscy próbują znaleźć sposób na ich grę. By mieć z nimi szanse, to musimy pokazać naszą najlepszą siatkówkę i to jest nasz cel. Mam nadzieję, że Brazylia okaże się naszym szczęśliwym miejscem i wreszcie ich pokonamy

- zaznaczył Fijałek.

On i Bryl w drodze do finału nie stracili seta. Do półfinału takim samym wyczynem mogli pochwalić się Kantor i Łosiak, którzy po raz pierwszy w tym sezonie znaleźli się w czołowej "czwórce" zawodów WT. W Itapamie rok temu zajęli trzecie miejsce.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska i Rumunia jako "szczypce" dla Rosji. "Wojskowo, politycznie - to wszystko ma sens"

Zdjęcie ilustracyjne / screen z TVP Info

  

Polska i Rumunia to "szczypce" dla Rosji - tak uważa amerykański politolog George Friedman. Mówił o tym w rozmowie z redaktorem Michałem Rachoniem w programie "Minęła 20". Rozmowa dotyczyła m.in. roli Polski, Węgier i Rumunii we współczesnej Europie.

"Rumuni i Polacy mają swoje interesy narodowe, tak jak Amerykanie, żeby ostatecznie doprowadzić do tego, by Europa nie została zdominowana militarnie przez żadną konkretną pojedynczą siłę. W Rumunii tego typu problematyka się mocno uwidoczniła w poprzednich latach. Węgrzy nie są z nami zgodni pod tym względem. Polska broni Niziny Środkowoeuropejskiej, a Rumunia Karpat i Morza Czarnego"

- podkreślił.

Jak uważa Friedman, Polska i Rumunia odgrywają tu szczególną rolę. Chodzi o bycie "szczypcami" dla Rosji.

"Karpaty przeszkadzają Rosjanom w rejonie Morza Czarnego, a Nizina Środkowoeuropejska to przeszkoda w drodze na zachód. Polska i Rumunia trzymają swego rodzaju szczypce wobec Rosjan, którzy nie mogą w ten sposób posunąć się na zachód. Wojskowo, politycznie - to wszystko ma sens"

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl