Timmermans zaatakował Orbana

/ Michael Thaidigsmann [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

- Rządząca na Węgrzech konserwatywna partia Fidesz i premier Viktor Orban oznaczają zagrożenie dla Węgier i Europy – ocenił wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans w Budapeszcie na zjeździe Węgierskiej Partii Socjalistycznej (MSZP).

„Fidesz i Viktor Orban oznaczają historyczne zagrożenie dla Europy, a przede wszystkim dla Węgier” – oświadczył Timmermans.

Według niego Orban chce wyprowadzić Węgry z serca Europy. Zaapelował, by przyjrzeć się, kto jest przyjacielem Orbana – i wymienił m.in. wicekanclerza Austrii Heinza-Christiana Strache oraz wicepremiera Włoch Matteo Salviniego.

„Co do jednego są to miłośnicy Władimira Władimirowicza Putina. To nie może być dla Węgrów dobra wiadomość” – oznajmił, podkreślając, że intencje Putina są oczywiste: jest to osłabienie UE oraz odebranie mieszkańcom gospodarczego i społecznego bezpieczeństwa.

Za optymistyczne uznał jednak to, że Węgrzy nadal uważają się za część Unii Europejskiej i chcą w niej pozostać.

Ze swej strony szef Węgierskiej Partii Socjalistycznej Bertalan Toth oświadczył, że stawką zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego jest powstrzymanie „Salviniego, Orbana i ich skrajnie prawicowych przyjaciół”. Obiecał, że jego partia wraz z "zieloną" partią Dialog na rzecz Węgier będą podejmować starania, by ze środków unijnych korzystały nie skorumpowane rządy i wielonarodowe koncerny, tylko węgierscy pracownicy, i by młodzi ludzie nie musieli wyjeżdżać za granicę.

Obecność Timmermansa w Budapeszcie Fidesz skomentował tak, że opozycja węgierska stanęła murem za wiodącym kandydatem sił proimigracyjnych. Rzecznik Fideszu Balazs Hidveghi ostrzegł, że Timmermans jest „człowiekiem (amerykańskiego finansisty George’a) Sorosa” i jeśli zostanie szefem Komisji Europejskiej, to zalegalizuje imigrację gospodarczą, co będzie oznaczało obowiązkowe kwoty relokacyjne, osiedlanie migrantów i karanie krajów, które są temu przeciwne.

Hidveghi zaznaczył, że po przeciwnej stronie znajduje się Fidesz i jego koalicjant, narodowo-konserwatywna Chrześcijańsko-Demokratyczna Partia Ludowa, reprezentujący ludzi, którzy nie chcą dyktatu Brukseli i chcą powstrzymać imigrację oraz obronić swoją ojczyznę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Pożar hotelu w Istebnej w Beskidach. Ogień objął dwa piętra i część dachu

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/arembowski

  

Strażacy opanowal po północy w czwartek pożar hotelu Złoty Groń w Istebnej w Beskidach. Ogień wybuchł w środę późnym wieczorem obejmując dwie kondygnacje i część dachu. Nikt nie został poszkodowany, goście i osoby z obsługi hotelu w porę wyszły na zewnątrz.

- Sytuacja jest opanowana, teraz będzie jeszcze trwało dogaszanie. Nie ma osób poszkodowanych. Z budynku zostały ewakuowane 32 osoby

- powiedział PAP dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Ogień objął powierzchnię 400 metrów kwadratowych na drugiej i trzeciej kondygnacji budynku - na której mieści się poddasze użytkowe - oraz część dachu. Budynek jest w dużej części zbudowany z drewna.

Jak powiedział dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie, przedstawiciele hotelu zapewniali po przyjedzie strażaków, że wszyscy goście oraz obsługa opuścili budynek. Strażacy potwierdzili tę informację przeszukując hotel. Strażak sprecyzował, że wśród ewakuowanych jest 29 gości oraz trzy osoby z personelu.

Do akcji skierowano 17 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz strażaków-ochotników.

Przyczyna powstania pożaru nie jest na razie znana. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl