Tłumów nie ma, więc... Nitras dyryguje. Zobaczcie, jak "rozciągał" dzisiejszy marsz! WIDEO

Sławomir Nitras / Twitter

  

Marsz "Polska w Europie" organizowany przez Koalicję Europejską, wzbudził dziś wiele emocji. Nie tylko za sprawą przemówień, ale też frekwencji, która - delikatnie mówiąc - nie była piorunująca. Sytuację ratować próbował nie kto inny, jak Sławomir Nitras. Poseł PO z wysokości dyrygował idącymi, by... jak najbardziej ich rozciągnąć.

Bronisław Komorowski w jednym ze swoich słynnych przemówień twierdził, że "z góry widać lepiej". Być może tak samo uznał poseł Sławomir Nitras, który tym razem zdecydował się oglądać marsz z odkrytego autobusu. Miał tam doskonały punkt obserwacyjny, by zarządzać idącymi. A dobry dyrygent był w tym przypadku na wagę złota, ponieważ - choć warszawski ratusz twierdził, że maszerujących było 45 tysięcy - to jednak kamery z podnośników pokazywały zupełnie coś innego.

Dlatego Nitras postanowił popędzić trochę ludzi, idących obok pojazdu, na którym stał. Po to, by zrobić efekt "rozciągnięcia" marszu i optycznie go powiększyć.

"Inaczej ludzie się ścisną. Musimy pokazać, że..."

- mówi Sławomir Nitras, żwawo gestykulując. Nie wszyscy jednak zrozumieli jego intencje. Zapanowała konsternacja, aż w końcu...

"To co, mają zejść?"

- pyta jeden z maszerujących.

"Nie, idźcie szybciej"

- zarządził poseł Platformy Obywatelskiej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pentagon pomoże Ukrainie

Pentagon / pixabay.com/12019

  

Pentagon ogłosił, że udzieli Ukrainie pomocy militarnej w wysokości 250 mln dolarów; środki mają zostać przeznaczone przede wszystkim na szkolenia, zakup uzbrojenia i radarów, służąc wzmocnieniu zdolności ukraińskiej armii na morzu oraz lądzie.

Dzisiejsza decyzja oznacza, że w sumie pomoc USA dla ukraińskiej armii od 2014 roku wyniesie już 1,5 mld USD.

Ta współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa jest możliwa poprzez stały postęp Ukrainy w realizowaniu kluczowych reform instytucjonalnych w dziedzinie obrony, w celu dostosowania ukraińskiej architektury bezpieczeństwa narodowego do reguł euroatlantyckich 

- napisano w oświadczeniu amerykańskiego resortu obrony.

Agencja AFP przypomina, że Unia Europejska i NATO od aneksji Krymu przez Rosję oraz rozpoczęcia konfliktu w Donbasie w 2014 roku wspierają Ukrainę, jednocześnie domagając się od Kijowa reform politycznych i gospodarczych. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl