Tłumów nie ma, więc... Nitras dyryguje. Zobaczcie, jak "rozciągał" dzisiejszy marsz! WIDEO

Sławomir Nitras / Twitter

  

Marsz "Polska w Europie" organizowany przez Koalicję Europejską, wzbudził dziś wiele emocji. Nie tylko za sprawą przemówień, ale też frekwencji, która - delikatnie mówiąc - nie była piorunująca. Sytuację ratować próbował nie kto inny, jak Sławomir Nitras. Poseł PO z wysokości dyrygował idącymi, by... jak najbardziej ich rozciągnąć.

Bronisław Komorowski w jednym ze swoich słynnych przemówień twierdził, że "z góry widać lepiej". Być może tak samo uznał poseł Sławomir Nitras, który tym razem zdecydował się oglądać marsz z odkrytego autobusu. Miał tam doskonały punkt obserwacyjny, by zarządzać idącymi. A dobry dyrygent był w tym przypadku na wagę złota, ponieważ - choć warszawski ratusz twierdził, że maszerujących było 45 tysięcy - to jednak kamery z podnośników pokazywały zupełnie coś innego.

Dlatego Nitras postanowił popędzić trochę ludzi, idących obok pojazdu, na którym stał. Po to, by zrobić efekt "rozciągnięcia" marszu i optycznie go powiększyć.

"Inaczej ludzie się ścisną. Musimy pokazać, że..."

- mówi Sławomir Nitras, żwawo gestykulując. Nie wszyscy jednak zrozumieli jego intencje. Zapanowała konsternacja, aż w końcu...

"To co, mają zejść?"

- pyta jeden z maszerujących.

"Nie, idźcie szybciej"

- zarządził poseł Platformy Obywatelskiej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier: Powstańcy styczniowi to bohaterowie! "Są wciąż żywi w naszych sercach"

/ https://twitter.com/PremierRP/status/1197826005538353152/photo/1

  

- Powstańcy styczniowi są bohaterami, którzy łączą narody Polski i Litwy i są wciąż żywi z naszych sercach – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który w Wilnie uczestniczy w uroczystościach pogrzebowych 20 powstańców styczniowych. „Oddajemy hołd Polakom, obywatelom Rzeczpospolitej, która wtedy nie istniała, ale która była w sercach i dzięki której mogliśmy się cieszyć niepodległością, i dzięki której właściwie dzisiaj jesteśmy” - dodał premier.

„Konstanty Kalinowski, Zygmunt Sierakowski byli przywódcami powstania styczniowego, (…) symbolizują postaci największych bohaterów i Litwy, i Polski. Są też bohaterami łączącymi nasze narody”

- powiedział Morawiecki po przybyciu do Wilna i złożeniu kwiatów w mauzoleum marszałka Józefa Piłsudskiego na wileńskiej Rossie.

Premier wskazał, że „oddajemy im (powstańcom) hołd ze względu na to, co dla nas zrobili i wciąż robią”. Podkreślił, że „w naszych sercach żyją z nami do dzisiaj”.

W ocenie premiera Polski pogrzeb powstańców jest „absolutnie wyjątkową uroczystością”.

„Oddajemy hołd Polakom, obywatelom Rzeczpospolitej, która wtedy nie istniała, ale która była w sercach i dzięki której mogliśmy się cieszyć niepodległością, i dzięki której właściwie dzisiaj jesteśmy”

- powiedział.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl