Tłumów nie ma, więc... Nitras dyryguje. Zobaczcie, jak "rozciągał" dzisiejszy marsz! WIDEO

Sławomir Nitras / Twitter

  

Marsz "Polska w Europie" organizowany przez Koalicję Europejską, wzbudził dziś wiele emocji. Nie tylko za sprawą przemówień, ale też frekwencji, która - delikatnie mówiąc - nie była piorunująca. Sytuację ratować próbował nie kto inny, jak Sławomir Nitras. Poseł PO z wysokości dyrygował idącymi, by... jak najbardziej ich rozciągnąć.

Bronisław Komorowski w jednym ze swoich słynnych przemówień twierdził, że "z góry widać lepiej". Być może tak samo uznał poseł Sławomir Nitras, który tym razem zdecydował się oglądać marsz z odkrytego autobusu. Miał tam doskonały punkt obserwacyjny, by zarządzać idącymi. A dobry dyrygent był w tym przypadku na wagę złota, ponieważ - choć warszawski ratusz twierdził, że maszerujących było 45 tysięcy - to jednak kamery z podnośników pokazywały zupełnie coś innego.

Dlatego Nitras postanowił popędzić trochę ludzi, idących obok pojazdu, na którym stał. Po to, by zrobić efekt "rozciągnięcia" marszu i optycznie go powiększyć.

"Inaczej ludzie się ścisną. Musimy pokazać, że..."

- mówi Sławomir Nitras, żwawo gestykulując. Nie wszyscy jednak zrozumieli jego intencje. Zapanowała konsternacja, aż w końcu...

"To co, mają zejść?"

- pyta jeden z maszerujących.

"Nie, idźcie szybciej"

- zarządził poseł Platformy Obywatelskiej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Projekt ustawy ws. Brexitu wraca do Izby Gmin

zdjęcie ilustracyjne / DANIEL DIAZ; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Brytyjska Izba Lordów zaaprobowała proponowany przez rząd Borisa Johnsona projekt ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z Unii Europejskiej, ale z pięcioma wprowadzonymi poprawkami, co oznacza, że w środę wróci on do Izby Gmin.

Przyjęcie ustawy, która ma dać prawnie obowiązującą moc politycznym uzgodnieniom zawartym w umowie z UE, wynegocjowanej w połowie października 2019 roku przez rząd Johnsona, jest niezbędne do uporządkowanego brexitu w dniu 31 stycznia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts