Opozycja bała się ujawnienia faktycznych rozmiarów marszu? Zażądali usunięcia podnośnika TVP

/ twitter.com/Platforma_org

  

Dziś przed godz. 13 z pl. Bankowego na pl. Konstytucji wyruszył w Warszawie marsz pod hasłem "Polska w Europie". Na czele manifestacji szli m.in. szef Rady Europejskiej Donald Tusk, liderzy Koalicji Europejskiej, byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Frekwencję było widać na ujęciach z podnośnika. Co ciekawe, przedstawiciel organizatora marszu zażądał usunięcia podnośnika z kamerą TVP Info. A usta pełne frazesów... Czy politycy Koalicji Europejskiej nie mówili dziś czegoś na temat wolności słowa?

Zgromadzenie rozpoczęło się po godz. 12 na placu Bankowym. Uczestników marszu powitał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Politycy Koalicji Europejskiej publikowali zdjęcia z marszu na portalach społecznościowych. Opierając się na nich, można było odnieść wrażenie, że na marszu zjawiła się cała Polska. Jeden rzut oka na szerszy kadr rozwiewa wątpliwości.

Joanna Kluzik-Rostkowska próbowała zaklinać rzeczywistość. Przekonywała, że na marszu zjawiły się niezliczone tłumy.

Stoję w tym miejscu od 15 minut czekając na koniec tego marszu. Nie widzę ciągle końca marszu nie widzę. Trudno jest mi policzyć, ile jest tutaj ludzi, ale naprawdę

jest nas tak wiele - to jest naprawdę budujące. [...] Idziemy, idziemy, idziemy - końca nie widać.

- pisała Kluzik-Rostkowska.

Jak się okazało, pokazujące faktyczny rozmiar manifestacji kamery TVP Info były nie w smak organizatorom.~

Dziennikarz Jarosław Olechowski podał, że zażądano usunięcia podnośnika z kamerą TVP Info. Z takich właśnie podnośników można zobaczyć m.in. takie ujęcia:

„Przedstawiciel organizatora marszu "Polska w Europie" próbuje cenzurować relacje reporterskie w TVP Info. Zażądał usunięcia podnośnika z kamerą TVP Info z pl. Konstytucji w Warszawie. Tak w praktyce wygląda wolność słowa i mediów wg. @Platforma_org”

– pisze Olechowski.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dwaj aktorzy zginęli na planie serialu

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Dwaj aktorzy ponieśli śmierć, biorąc udział w zdjęciach do serialu meksykańskiej stacji Televisa pt. "Bez strachu przed prawdą" ("Sin Miedo a la Verdad"). Do tragedii doszło w czwartek, gdy pokonywali wysoko zawieszony most.

Obaj aktorzy, Jorge Navarro Sanchez i Luis Gerardo Rivera, znani byli w Ameryce Łacińskiej głównie z seriali telewizyjnych.

Rivera, aktor teatralny, grał m.in. w głośnych serialach "Pan niebios", "Błękitny demon" i "Paramedycy". Navarro Sanchez zaś znany był m.in. z popularnego filmu "Róża z Guadalupe".

W czasie kręcenia jednej ze scen filmu o piratach komputerowych w górach, na wschód od stolicy Meksyku, w miejscowości Agricola Oriental, obaj aktorzy runęli w przepaść podczas sceny na wiszącym moście

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts