Opozycja bała się ujawnienia faktycznych rozmiarów marszu? Zażądali usunięcia podnośnika TVP

/ twitter.com/Platforma_org

  

Dziś przed godz. 13 z pl. Bankowego na pl. Konstytucji wyruszył w Warszawie marsz pod hasłem "Polska w Europie". Na czele manifestacji szli m.in. szef Rady Europejskiej Donald Tusk, liderzy Koalicji Europejskiej, byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Frekwencję było widać na ujęciach z podnośnika. Co ciekawe, przedstawiciel organizatora marszu zażądał usunięcia podnośnika z kamerą TVP Info. A usta pełne frazesów... Czy politycy Koalicji Europejskiej nie mówili dziś czegoś na temat wolności słowa?

Zgromadzenie rozpoczęło się po godz. 12 na placu Bankowym. Uczestników marszu powitał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Politycy Koalicji Europejskiej publikowali zdjęcia z marszu na portalach społecznościowych. Opierając się na nich, można było odnieść wrażenie, że na marszu zjawiła się cała Polska. Jeden rzut oka na szerszy kadr rozwiewa wątpliwości.

Joanna Kluzik-Rostkowska próbowała zaklinać rzeczywistość. Przekonywała, że na marszu zjawiły się niezliczone tłumy.

Stoję w tym miejscu od 15 minut czekając na koniec tego marszu. Nie widzę ciągle końca marszu nie widzę. Trudno jest mi policzyć, ile jest tutaj ludzi, ale naprawdę

jest nas tak wiele - to jest naprawdę budujące. [...] Idziemy, idziemy, idziemy - końca nie widać.

- pisała Kluzik-Rostkowska.

Jak się okazało, pokazujące faktyczny rozmiar manifestacji kamery TVP Info były nie w smak organizatorom.~

Dziennikarz Jarosław Olechowski podał, że zażądano usunięcia podnośnika z kamerą TVP Info. Z takich właśnie podnośników można zobaczyć m.in. takie ujęcia:

„Przedstawiciel organizatora marszu "Polska w Europie" próbuje cenzurować relacje reporterskie w TVP Info. Zażądał usunięcia podnośnika z kamerą TVP Info z pl. Konstytucji w Warszawie. Tak w praktyce wygląda wolność słowa i mediów wg. @Platforma_org”

– pisze Olechowski.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Włosi mówią kategorycznie "nie"

zdjęcie ilustracyjne / / pixabay.com/geralt/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Statek niemieckiej organizacji pozarządowej Sea Watch 3 z 42 migrantami, których 12 czerwca uratowano na Morzu Śródziemnym, stoi naprzeciwko portu na wyspie Lampedusa w oczekiwaniu na zgodę na zawinięcie do niego. Władze Włoch wykluczają taką możliwość.

W środę wieczorem pływająca pod banderą Holandii jednostka, łamiąc zakaz wydany przez władze w Rzymie, wpłynęła na włoskie wody terytorialne i nie zatrzymała się mimo takiego rozkazu wydanego przez włoskie służby, których łodzie patrolowe podpłynęły do niej. Następnie, gdy statek zbliżył się do wyspy, na pokład weszli funkcjonariusze Gwardii Finansowej, by wylegitymować załogę.

W czternastym dniu na morzu oświetlony statek czeka na zgodę, by wpłynąć na Lampedusę. Jego kapitan, 31-letnia Carola Rackete z Niemiec oświadczyła wcześniej, że podjęła decyzję o tym, by płynąć w kierunku włoskiej wyspy, ponieważ migranci znajdujący się na pokładzie są "u kresu sił".

"Nie zejdą na ląd" - oświadczył szef MSW, wicepremier Matteo Salvini, który zapowiedział, że zaangażuje siły porządkowe, by nie dopuścić do zejścia migrantów w porcie. "To prowokacja i akt wrogości" - ocenił.

Włoskie porty od roku są zamknięte dla jednostek organizacji pozarządowych ratujących migrantów na morzu. Salvini zarzuca NGO, że są "wspólnikami przemytników" ludzi z Afryki.

Media informują, że sytuację wokół Sea Watch 3 omówił rząd Giuseppe Contego, który szuka rozwiązania kryzysu. Komisja Europejska jest zaś w kontakcie z krajami członkowskimi Unii oczekując od nich deklaracji przyjęcia 42 migrantów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl