Opozycja bała się ujawnienia faktycznych rozmiarów marszu? Zażądali usunięcia podnośnika TVP

/ twitter.com/Platforma_org

  

Dziś przed godz. 13 z pl. Bankowego na pl. Konstytucji wyruszył w Warszawie marsz pod hasłem "Polska w Europie". Na czele manifestacji szli m.in. szef Rady Europejskiej Donald Tusk, liderzy Koalicji Europejskiej, byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Frekwencję było widać na ujęciach z podnośnika. Co ciekawe, przedstawiciel organizatora marszu zażądał usunięcia podnośnika z kamerą TVP Info. A usta pełne frazesów... Czy politycy Koalicji Europejskiej nie mówili dziś czegoś na temat wolności słowa?

Zgromadzenie rozpoczęło się po godz. 12 na placu Bankowym. Uczestników marszu powitał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Politycy Koalicji Europejskiej publikowali zdjęcia z marszu na portalach społecznościowych. Opierając się na nich, można było odnieść wrażenie, że na marszu zjawiła się cała Polska. Jeden rzut oka na szerszy kadr rozwiewa wątpliwości.

Joanna Kluzik-Rostkowska próbowała zaklinać rzeczywistość. Przekonywała, że na marszu zjawiły się niezliczone tłumy.

Stoję w tym miejscu od 15 minut czekając na koniec tego marszu. Nie widzę ciągle końca marszu nie widzę. Trudno jest mi policzyć, ile jest tutaj ludzi, ale naprawdę

jest nas tak wiele - to jest naprawdę budujące. [...] Idziemy, idziemy, idziemy - końca nie widać.

- pisała Kluzik-Rostkowska.

Jak się okazało, pokazujące faktyczny rozmiar manifestacji kamery TVP Info były nie w smak organizatorom.~

Dziennikarz Jarosław Olechowski podał, że zażądano usunięcia podnośnika z kamerą TVP Info. Z takich właśnie podnośników można zobaczyć m.in. takie ujęcia:

„Przedstawiciel organizatora marszu "Polska w Europie" próbuje cenzurować relacje reporterskie w TVP Info. Zażądał usunięcia podnośnika z kamerą TVP Info z pl. Konstytucji w Warszawie. Tak w praktyce wygląda wolność słowa i mediów wg. @Platforma_org”

– pisze Olechowski.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Berlin i Bruksela uderzą się w pierś? Niemiecki dziennik apeluje o zmianę podejścia do Polski

/ Twitter/@pisorgpl

  

Historyczny wynik Prawa i Sprawiedliwości odbił się dziś szerokim echem w światowych mediach. Niemiecki „Taggesspiegel” apeluje o zmianę podejścia Berlina i Brukseli wobec Polski. Jak wskazuje lewicowo-liberlalny dziennik, „wyczerpała się strategia polegająca na taktycznym wyczekiwaniu, że ugrupowanie rządowe osłabnie”.

Relacje między Polską a Niemcami w ostatnich czterech latach nie były łatwe. Teraz mogą skomplikować się jeszcze bardziej, chyba że rządy obu krajów potraktują polskie wybory jako cezurę, sporządzą trzeźwy bilans i na jego podstawie zbudują nowy sposób obchodzenia się ze sobą nawzajem

- pisze w poniedziałek czołowy publicysta "Tagesspiegla" Christoph von Marschall na stronie internetowej dziennika. 

Przekonuje, że wszyscy z Berlina i Brukseli, którzy wcześniej obrali strategię taktycznego wyczekiwania na osłabienie rządu PiS, muszą obecnie uderzyć się w pierś. Dalsze dystansowanie się wobec Warszawy nic nie da - konstatuje von Marschall.

Gorzej, wzajemne robienie sobie na złość wyrządzi poważne szkody, ponieważ ograniczy zdolność UE do działania w fatalnej sytuacji międzynarodowej, w której Unia musi stać się bardziej skuteczna. Należy więc mieć nadzieję, że wszystkie strony będą teraz dążyć do zbliżenia i równowagi

- pisze berliński dziennik, stawiając jednocześnie tezę, że wysoka wygrana Prawa i Sprawiedliwości pozwoli polskiemu rządowi na mniej drażliwe podejście do kwestii spornych. 

"Władza ugrupowania nie jest zagrożona. Presja na mobilizowanie bazy wyborczej za pomocą antyniemieckiej retoryki jest mniejsza (...). Ze strony Berlina i Brukseli należałoby tak czy owak spodziewać się gotowości do umiarkowania" - postuluje von Marschall.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl