Przejęto haszysz wart 50 mln euro

Haszysz / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

5,5 tony haszyszu znalazła włoska Gwardia Finansowa na pokładzie tureckiego jachtu u wybrzeży Sycylii - poinformowała dziś agencja APA, powołując się na media we Włoszech. Trzech pochodzących z Turcji członków załogi zostało zatrzymanych.

Na pokładzie 12-metrowej jednostki znaleziono blisko 190 worków jutowych z haszyszem przeznaczonym na rynek europejski. Wartość przejętego narkotyku funkcjonariusze Gwardii Finansowej oszacowali na 50 mln euro.

W Hiszpanii, Francji, Włoszech i Grecji od pewnego czasu władze ostrzegają przed zagrożeniem związanym z przemytem haszyszu z Maroka. Włoscy funkcjonariusze mówili o "nowym, ciężkim ciosie zadanym handlowi narkotykami w Cieśninie Sycylijskiej"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pół roku śledztwa ws. skutków tragicznej burzy w Tatrach

Zdjęcie ilustracyjne / facebook.com/OSPBukowinaTatrzanska

  

Od pół roku trwa śledztwo w sprawie jednej z największy katastrof w Tatrach - tragicznej burzy 22 sierpnia ub.r., podczas której zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci, a ponad 150 osób zostało rannych. Prokuratura Rejonowa w Zakopanem nadal przesłuchuje świadków i gromadzi dowody, w tym nagrania z monitoringu.

„W dalszym ciągu realizowane są czynności polegające na przesłuchiwaniu świadków zdarzenia i osób pokrzywdzonych. Gromadzone są również dalsze niezbędne materiały, jak na przykład nagrania z monitoringu Polskich Kolei linowych czy z przeprowadzonej na miejscu akcji ratowniczej, które pozwolą na zasięgnięcie opinii specjalistycznych”

– poinformowała prokurator rejonowa w Zakopanem Barbara Bogdanowicz.

Śledczy chcą zasięgnąć opinii Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie oraz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego. Prokuratura zamierza także powołać biegłych, aby uzyskać kompleksową opinię dotyczącą przebiegu i przyczyn zdarzenia.

[polecam:https://niezalezna.pl/310693-wypozyczalnia-nart-w-bukowinie-tatrzanskiej-do-rozbiorki]

Tragiczna w skutkach burza przeszła nad Tatrami 22 sierpnia. Seria piorunów uderzyła wówczas w szczyt Giewontu oraz szlak prowadzący na tę słynną górę. Śmierć poniosły dwie dorosłe osoby i dwoje dzieci, a 157 osób trafiło do szpitali.

W akcję ratowniczą było zaangażowanych około 80 ratowników TOPR, wspomaganych przez ratowników GOPR, strażaków PSP i OSP oraz policję. W akcji brało też udział pięć śmigłowców - jedna maszyna TOPR i cztery LPR oraz kilkanaście karetek pogotowia.

Po wydarzeniu naczelnik TOPR Jan Krzysztof ocenił, że skutki tej burzy były ogromne, nigdy nie notowane w takiej skali w górach, a sama akcja ratownicza była ogromnym wyzwaniem dla wszystkich służb ratowniczych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts