I gdzie te tłumy? Nieco się „przeliczyli”! Mizerna frekwencja na marszu #PolskawEuropie

Sądząc po relacjach Platformy Obywatelskiej, można odnieść wrażenie, że w marszu uczestniczą istne tłumy, jednak rzut oka na szerszy kadr pokazuje, że frekwencja ewidentnie nie dopisała.

frekwencja na marszu #PolskawEuropie mizerna
print screen / TVP Info

Po godz. 12:00 na pl. Bankowym w Warszawie zebrali się uczestnicy organizowanego przez Koalicję Europejską marszu „Polska w Europie”.

Marsz Koalicji Europejskiej (współtworzonej m.in. przez PO, PSL, Nowoczesną, SLD i Partię Zieloni) wyruszy z pl. Bankowego i przejdzie na pl. Konstytucji. Na obu placach są ustawione sceny, na których planowane są wystąpienia m.in. liderów Koalicji Europejskiej.

W marszu udział bierze również szef Rady Europejskiej Donald Tusk, a także byli prezydenci: Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Zgromadzeni mają ze sobą biało-czerwone i unijne flagi, a także transparenty z symbolami partii i organizacji współtworzących Koalicję Europejską.

Zgromadzenie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu narodowego, na scenie na pl. Bankowym stanęli obok siebie m.in. lider PO Grzegorz Schetyna i Donald Tusk.

A skoro już o Tusku mowa, jak widać, humor jeszcze mu dopisuje. Chyba nikt nie powiedział mu jeszcze o tym, jaka jest rzeczywista frekwencja na marszu.

Trudno się temu dziwić, obserwując relację na profilach Platformy Obywatelskiej, można odnieść wrażenie, że na marszu zjawiły się istne tłumy.

Nic bardziej mylnego. Internauci błyskawicznie zwrócili uwagę, że frekwencja jest niezwykle mizerna. Wystarczy tylko spojrzeć na szerszy kadr!

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Koalicja Europejska #Platofrma Obywatelska #marsz

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo