Tusk łamie unijne traktaty! „Powinien być ponadpolitycznym arbitrem, a nie osią sporu”

Donald Tusk / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Ogromne kontrowersje budzi udział Donalda Tuska w organizowanym przez Koalicję Europejską marszu marsz „Polska w Europie” i zaplanowane wystąpienie szefa Rady Europejskiej. Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński zwraca uwagę, że w tym przypadku należy mówić o naruszeniu obowiązujących traktatów UE.

Szef MSWiA i kandydat PiS do PE był pytany na antenie RMF FM o udział przewodniczącego Rady Europejskiej w organizowanym przez Koalicję Europejską marszu „Polska w Europie”, który tego dnia przejdzie ulicami Warszawy, oraz o planowane jego wystąpienie.

Znowu usłyszymy, że PiS jest zły etc. Ileż można odgrzewać ten stary i coraz bardziej żylasty kotlet.
- podkreślił minister.

Jak zauważył, to ostatnia prosta kampanii wyborczej, którą PiS prowadzi według własnego scenariusza, „a nie według scenariusza pisanego przez doradców Donalda Tuska, czy rywalizującego z nim o przywództwo w PO czy po tej stronie sceny politycznej Grzegorza Schetynę”.

My na tej ostatnie prostej jesteśmy między ludźmi, tak jak byliśmy w 2015 r., jak byliśmy również po wyborach. Rozjechaliśmy się po Polsce. Nasi kandydaci, pan premier Mateusz Morawiecki, pani Beta Szydło, docierają do najmniejszych miejscowości. Ja takich spotkań mam za sobą w swoim okręgu zachodniopomorsko-lubuskim już kilkanaście. Rozmawiamy z Polakami, bo tego Polacy oczekują.
- mówił minister.

Na pytanie, czy marsz i przemówienie Donalda Tuska to jest problem dla PiS, Brudziński odparł:

Wszystkim, którzy z taką ekscytacją oczekują, co też Donald Tusk może powiedzieć, uprzedzę - cóż innego może powiedzieć, jak tylko nawiązać do swoich wcześniejszych słów, w których mówił o możliwości pokonania współczesnych bolszewików. Chcę zwrócić tylko uwagę na jeden niezwykle istotny aspekt: zgodnie z obowiązującymi w UE traktatami Donald Tusk powinien być ponadpolitycznym i (ponad)partyjnym arbitrem, łączyć i prowadzić posiedzenia Rady Europejskiej, a nie być osią sporu politycznego. Donald Tusk wychodzi dalece poza te uprawnienia, które dają mu traktaty.
- podkreślił szef MSWiA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, RMF FM

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzy rakiety spadły na Zieloną Strefę w Bagdadzie

/ Ambasada USA w Bagdadzie / By United States Department of State - http://diplomacy.state.gov/discoverdiplomacy/explorer/places/170159.htm, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30720260

  

Trzy rakiety typu Katiusza spadły w poniedziałek późnym wieczorem na dzielnicę rządowo-dyplomatyczną w stolicy Iraku Bagdadzie, zwaną potocznie Zieloną Strefą - podały irackie źródła policyjne.

Jak pisze agencja Reuters źródła podały, że rakiety wystrzelono z dzielnicy Zafaranijah pod Bagdadem. Dwie z nich spadły w pobliżu ambasady USA.

Silnie ufortyfikowana Zielona Strefa powstała w 2003 r. Obejmuje obszar 10 km kw. Znajduje się tu wiele urzędów państwowych i zagranicznych ambasad, w tym USA oraz Wielkiej Brytanii. Na terenie tej drugiej swoją siedzibę ma również ambasada RP.

Podobny atak miał miejsce 8 stycznia. Wówczas w Zielonej Strefie spadły dwie tego samego typu rakiety. Atak nie spowodował wówczas ofiar.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts