Przed nami tydzień ważnych rozstrzygnięć

  

Najpierw nastąpią rozstrzygnięcia piłkarskie. Kto będzie mistrzem Polski roku 2019, okaże się w ten weekend. Osobiście trzymam kciuki za Piasta Gliwice – za piękną walkę i determinację. Legia Warszawa na tle dokonań drużyny z Gliwic w rundzie mistrzowskiej wypada słabo, więc zmiana na tronie wydaje się sprawiedliwa. W sporcie jednak wszystko jest możliwe i drużyna z Warszawy może obronić tytuł.

Z walki o mistrzostwo odpadła Lechia Gdańsk, ale i tak był to najlepszy sezon w historii tego klubu. Zdobycie Pucharu Polski i podium w rozgrywkach ligowych – tyle w jednym sezonie nigdy gdańskiej drużynie nie udało się osiągnąć.

Chociaż apetyty były znacznie większe i sięgały marzeń o zdobyciu mistrzostwa. Ostatecznie jednak Lechia zagrała w rundzie mistrzowskiej bardzo słabo, tracąc zdobycze wypracowane na boisku w ciągu całych rozgrywek. Jednak podczas meczu z Jagiellonią Białystok bez względu na wynik kibice biało-zielonych będą dziękowali swojej drużynie za walkę i tegoroczne osiągnięcia.

Kolejne ważne rozstrzygnięcia padną już za tydzień – w wyborach do europarlamentu. Trzymam w nich kciuki za dobrą zmianę, ale nie dlatego, że wszystko mi się w niej podoba. Wiele cennych pomysłów można dostrzec także w innych ugrupowaniach po prawej stronie.

Skala wszelkich ataków i hejtu, który wylewał się w ostatnim czasie na ekipę rządzącą z każdej niemal strony, pokazuje jednak, że w ostatecznym rozrachunku jej praca jest skuteczna i dobra dla Polski. Inaczej rządzący nie spotykaliby się z taką nawałnicą bredni i pomówień, a tegoroczna kampania nie obfitowałaby w niespotykaną jak dotąd brutalną propagandę.

Liga się skończy, wybory przejdą, a my i tak musimy robić swoje. Miło mi poinformować naszych Czytelników, że cały czas rozwijamy naszą patriotyczną akcję „Serce dla Inki”. Zbiórka srebra na wykonanie kolejnych serc, w których umieszczona zostanie ziemia z grobu sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej, wciąż trwa.
W sobotę i niedzielę o naszej bohaterce Danusi Siedzikównie „Ince” będę opowiadał w Ostródzie. Na początku września chcemy tam poświęcić tablicę z sercem. A pod koniec sierpnia podobna uroczystość zostanie zorganizowana przez Klub „Gazety Polskiej” ze Starogardu Gdańskiego. Powstała także grupa inicjatywna, która chce ufundować srebrne „Serce dla Inki” w jednym z polskich kościołów w Londynie. Zapraszam nieustannie do propagowania i włączania się w nasze patriotyczne akcje organizowane głównie z myślą o młodzieży.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts