Chińczycy porywają chrześcijańskie kobiety! Mają rodzić dzieci chińskim bogaczom

zdjęcie ilustracyjne / James Chan; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Grupa pakistańskich chrześcijanek została wyrwana z rąk handlarzy ludźmi przemycających kobiety do Chin. Tam miały one rodzić dzieci zamożnym Chińczykom, a następnie być zmuszane do prostytucji. Obrońcy praw człowieka apelują o ochronę zmarginalizowanych mniejszości religijnych w Pakistanie.

Pakistańskie siły bezpieczeństwa udaremniły przemyt kilkudziesięciu chrześcijanek do Chin, gdzie młode kobiety miały rodzić dzieci chińskim bogaczom. Członkowie rozbitej szajki handlarzy ludźmi wyznali, że w ciągu ostatnich 5 miesięcy wywieźli za wschodnią granicę przynajmniej 36 kobiet, wśród których ok. 90 proc. stanowiły chrześcijanki, a pozostałe 10 proc. wyznawało hinduizm. Chrześcijańskie i hinduskie rodziny należą do najbiedniejszej warstwy społecznej w muzułmańskim kraju i nierzadko otrzymują propozycje pomocy ekonomicznej w zamian za zgodę na ślub córki z Chińczykiem i jej emigrację do Państwa Środka, podczas gdy część kobiet jest porywana i groźbami zmuszana do małżeństwa.

Organizacja Human Rights Watch tłumaczy, że do procederu przyczynia się chińska polityka jednego dziecka i selektywnych aborcji, które sprawiają, że coraz mniej Chinek decyduje się na zakładanie rodzin. Chińscy bogacze kupują zatem żony za granicą i w zamian za młodą kobietę są skłonni zapłacić handlarzom od 3 do 13 tys. dol. Po ceremonii wielokrotnie gwałcą kobietę po to, aby ta jak najszybciej zaszła w ciążę, a kiedy otrzymają potomka, przymuszają kupioną żonę do prostytucji. Zdarza się również, że kobietom wycina się organy i sprzedaje na czarnym rynku.

Władze w Pekinie zaprzeczają, jakoby pakistańskie chrześcijanki miały być zmuszane do prostytucji w Chinach, zarzucając międzynarodowym organizacjom fabrykowanie dowodów i konfabulację. Doniesienia potwierdzają jednak liczby i gwałtowny wzrost Pakistanek starających się o pozwolenie na legalne przekroczenie chińskiej granicy. Do maja br. ambasada Chin w Islamabadzie otrzymała 140 wniosków o przyznanie wizy, tj. tyle samo, ile w całym ub.r. Placówka negatywnie rozpatrzyła przynajmniej 90 aplikacji.

Human Rights Watch podkreśla falę agresji w stosunku do kobiet, jaka na co dzień ma miejsce w Pakistanie. Na przemoc narażone są szczególnie kobiety ze zmarginalizowanych mniejszości religijnych, które zmuszane są do małżeństw z muzułmanami oraz wyrzeczenia się swoich tradycji. Według raportów każdego roku ok. 1000 chrześcijanek i hindusek jest przymuszanych do ślubu z muzułmanami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polsko-japoński balet w Operze Śląskiej

  

Spektakl baletowy pt. „Młody Duch Tańca” odbędzie się 1 września na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu (Śląskie).Ta prezentacja to ostatni etap podsumowujący trzyletnią współpracę polsko-japońską.

Jak poinformowała rzeczniczka bytomskiej opery Magdalena Nowacka-Goik, spektakl miał swoją prapremierę we wrześniu 2017 r. W zeszłym roku został po raz pierwszy pokazany w Japonii, jako część obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem projektu jest integracja polsko-japońska, szczególnie w środowisku tańca i baletu. Ważną jego częścią jest popularyzacja polskich tańców ludowych i narodowych w Japonii.

"Prezentacja wydarzenia w Bytomiu to ostatni etap podsumowujący trzyletnią współpracę polsko-japońską, jak również okazja do uczczenia wspomnianej rocznicy" – podkreśliła Magdalena Nowacka-Goik.

Podczas spektaklu młodym tancerzom będzie towarzyszyć czterdziestoosobowa Koncertowa Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie pod kierownictwem Janusza Cieplińskiego. Na scenie pojawi się ponad 50 młodych tancerzy z Polski i Japonii, którzy w swym dorobku mają już wiele osiągnięć artystycznych i prestiżowych nagród.

Pomysłodawcą i reżyserem projektu jest wybitny polski tancerz i pedagog Wiesław Dudek, który zrealizował go we współpracy z ikoną japońskiego baletu, pierwszą solistką K-ballet company (Kumakawa Ballet Company) - Shoko Nakamurą.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl