Nie ochronią ani purpura, ani Oskar, ani Nobel. Prezes PiS o komisji ws. ścigania pedofilii

prezes Jarosław Kaczyński / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Podczas dzisiejszej konwencji PiS w Łodzi z ust prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego padła ważna deklaracja. - Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe poprzeć komisję, która będzie badać sprawę pedofilii, ale nie tylko w Kościele, tylko we wszystkich środowiskach – podkreślił polityk. - PiS jednoznacznie stwierdza, że ani purpura, ani Nobel, ani Oscar ani światowa europejska sława nikogo nie uchroni przed odpowiedzialnością za tego rodzaju zbrodnię – dodał.

Podczas wystąpienia lider PiS nawiązywał do czwartkowego głosowania w Sejmie nad nowelą Kodeksu karnego, która zaostrza kary za przestępstwa dotyczące m.in. pedofilii. W głosowaniu nad nowelą nie wzięło udziału 143 ze 145 członków klubu PO-KO, dwóch zagłosowało za przyjęciem noweli. Nie głosował też żaden z posłów Nowoczesnej.

- W związku z wydarzeniami ostatnich dni, czy nawet tygodni, muszę dodać pewien komentarz. Jesteśmy w większości katolikami. Popieramy Kościół. Ale to nie oznacza, że tolerujemy jakąkolwiek patologię w Kościele. Tylko, że dziś toczy się pewna gra, w której bezczelność i hipokryzja przekracza wszelkie granice. Chcę państwu powiedzieć - byli tacy i są tacy, którzy bronili pedofili. Oni są łatwi do nazwania. Można wykazać konkretne fakty. To przede wszystkim partia Platforma Obywatelska i jej sojusznicy. Myślicie państwo, że oni nawet teraz chcieli poprzeć zaostrzenie tej walki? Nie! Wczoraj próbowali zerwać obrady, nie uczestniczyli w głosowaniu, wyszli z sali. Wypuszczali tych swoich harcowników, których nazwisk nie chcę wymieniać. Nie poparli tej ustawy i żadne ich deklaracje i opowieści niczego nie są w stanie zmienić

- mówił w Łodzi Kaczyński. Następnie złożył deklarację.

- Ja chcę wyraźnie powiedzieć. PiS jest gotowe poprzeć komisję, która będzie badać sprawę pedofilii nie tylko w Kościele, ale we wszystkich środowiskach! Można powiedzieć, że jest sporo środowisk specjalnej troski pod tym względem. Trzeba wszędzie te sprawy wyjaśnić. PiS jednoznacznie stwierdza, że ani purpura, ani Nobel, ani Oscar ani światowa europejska sława nikogo nie uchroni przed odpowiedzialnością za tego rodzaju zbrodnię. Jeżeli chcemy to straszne zło wyplenić, to jedyną szansą jest zwycięstwo PiS

- zaznaczył.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Turcja oskarża Kurdów. Chodzi o rozejm w Syrii

zdjęcie ilustracyjne / ErikaWittlieb; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Turcja oskarżyła siły kurdyjskie o naruszenie ogłoszonego w czwartek rozejmu na północy Syrii na mocy którego Ankara zgodziła się zawiesić na 5 dni ofensywę i ją zakończyć, jeśli Kurdowie wycofają się z tego, graniczącego z Turcją, obszaru.

„Siły tureckie przestrzegają całkowicie porozumienia wynegocjowanego w czwartek z USA. Jednak pomimo tego terroryści (tak Turcja określa siły kurdyjskie-przyp. red.) przeprowadzili łącznie 14 ataków w ciągu ostatnich 36 godzin”.
- zadeklarowało w komunikacie ministerstwo obrony Turcji.

Ministerstwo sprecyzowało, że 12 ataków przy użyciu broni ciężkiej, w tym rakiet, miało miejsce w przygranicznym syryjskiim mieście Ras al-Ajn, jeden w Tall Abjad i jeden z w regionie Tal Tamr.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł, że turecka ofensywa na północnym wschodzie Syrii zostanie wznowiona we wtorek wieczorem, jeśli do tego czasu siły Kurdów syryjskich nie wycofają się z regionu, gdzie Turcy chcą utworzyć „strefę bezpieczeństwa”. W planowanej „strefie bezpieczeństwa” na północnym wschodzie Syrii Turcja zamierza utworzyć 12 posterunków obserwacyjnych.

Erdogan uważa, że w „strefie bezpieczeństwa” będzie można osiedlić 2 miliony syryjskich uchodźców, jeśli do jej obszaru włączone zostaną miasta Dajr az-Zaur i Ar-Rakka. W Turcji przebywa obecnie ok. 3,6 mln Syryjczyków, którzy uciekli tam przed konfliktem zbrojnym we własnym kraju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl