Wolność jest w nas - spektakl poetycko-muzyczny w reżyserii Marcina Kwaśnego

Bohaterowie spektaklu – poeci mówią tekstami wierszy do siebie nawzajem i do publiczności, znajdując w tych pełnych emocji strofach opis historii i odniesienia do dzisiejszej Polski i nowoczesnego patriotyzmu. Inspirację czerpią również z polskiego malarstwa. 

zdjęcie ilustracyjne
arch.

Spektakl poetycko-muzyczny w reżyserii  Marcina Kwaśnego składa się z pięknych i ważnych utworów w subiektywnym wyborze interpretatorów: Marcina Kwaśnego i Ksawerego Szlenkiera. Muzykę skomponowaną specjalnie do spektaklu gra na żywo wiolonczelista - Wojciech Sławiński.

Na przestrzeni wieków – od romantyzmu do współczesności - polscy poeci pragnęli wolnej Polski. wyrażając to pragnienie w różnych stylistykach naszego ojczystego języka. W spektaklu wykorzystano teksty: Cypriana Kamila Norwida, Juliusza Słowackiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jana Lechonia, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Kazimierza Wierzyńskiego, Kazimiery Iłłakowiczówny, Juliana Tuwima i Zbigniewa Herberta. Niektóre strofy publiczność może pamiętać z lektur szkolnych, bywają i takie, które w dosłownej albo parafrazowanej formie weszły już do języka potocznego. Ale są w tym zbiorze i te mniej popularne, niesłusznie zapomniane. Warte tego, żeby do nich powrócić choćby dlatego, że są pełne emocji i wciąż aktualne, przez co trafiają do serca słuchacza.

21 maja wtorek, godzina 18.00
Dom Dziennikarza Warszawa Foksal 3/5

Wstęp wolny

Prosimy o punktualne przybycie

 


Źródło: niezalena.pl

#Wolność jest w nas #foksal #spektakl

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo