Te słowa mogą zaboleć polityków Platformy Obywatelskiej. Posłowie z partii Grzegorza Schetyny urządzali wczoraj "show" na sali sejmowej, po czym nie wzięli udział w głosowaniu w sprawie nowelizacji kodeksu karnego, jaka zaostrza kary m.in. za pedofilię.

"Platforma Obywatelska wyspecjalizowała się w skracaniu terminów przedawnień, wyspecjalizowała się w prezentach dla przestępców"

- powiedział dziś wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł na konferencji prasowej poświęconej zmianom w kodeksie karnym.

Warchoł zaznaczył, że Platforma Obywatelska "na odchodne zafundowała kolejny prezent przestępcom". Jak dodał, chodziło o możliwość łączenia kar "dla wielokrotnych pedofilów i wielu innych przestępców na dużo korzystniejszych zasadach", niż było to wcześniej.

Wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość powróciło w przyjętej wczoraj regulacji do stanu sprzed tych zmian. Jak dodał, PiS proponowało dużo bardziej radykalne rozwiązanie, aby kary dla wielokrotnych przestępców, którzy popełniają przestępstwa niejako zawodowo, się sumowały.

"Przywróciliśmy wcześniejsze rozwiązania, odebraliśmy te wszystkie prezenty, które Platforma im zafundowała"

- mówił wiceminister.