Rosja odpowiada na sankcje USA. "Zasada wzajemności"

Dmitrij Pieskow / Witwicki A/Gazeta Polska

  

"Władze Rosji odpowiedzą na sankcje, które USA nałożyły na jeden z czeczeńskich oddziałów specjalnych, kierując się zasadą wzajemności i interesami narodowymi" - oświadczył dziś rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, określając sankcje jako "destrukcyjne".

Komentując decyzję USA, Pieskow wskazał na istnienie zasady wzajemności, która - jak zauważył - "wymaga określonych kontrdziałań wobec tego rodzaju destrukcyjnych kroków".

Zapowiadając zastosowanie tej zasady, Pieskow powiedział także, że "przede wszystkim przestrzegane będą interesy narodowe", a wszelkie kroki "czynione będą wyłącznie w interesach narodowych".

USA wczoraj dołączyły do swojej listy podmiotów objętych sankcjami, wynikającymi z przyjętej w 2012 roku ustawy Magnitskiego, oddział specjalny policji czeczeńskiej i jego dowódcę Abuzajda Wismuradowa.

Do "czarnej listy" dodano także czterech innych obywateli Rosji, wśród nich - Rusłana Gieriemiejewa, byłego zastępcę dowódcy batalionu Siewier (Północ), wchodzącego w skład wojsk wewnętrznych MSW Rosji. Nazwisko Gieriemiejewa pojawiało się w związku z zabójstwem w 2015 roku jednego z przywódców opozycji w Rosji Borysa Niemcowa. Bliscy Niemcowa i ich adwokaci uważają, że Gieriemiejew, bliski krewny wysokiej rangi urzędników rosyjskich, mógł mieć związek z tym zabójstwem.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nagroda dla policjanta, który uratował trójkę tonących dzieci

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Statuetkę Bursztynowego Gryfa otrzymał we wtorek asp. Rafał Dąbrowski, który w czerwcu uratował tonącą trójkę rodzeństwa i ich dziadka. Wręczona po raz pierwszy podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Gdańsku nagroda będzie przyznawana co roku szczególnie zasłużonym policjantom z regionu.

W pomorskich obchodach Święta Policji, które odbyły się we wtorek w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wzięli udział m.in. Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, wojewoda pomorski Dariusz Drelich oraz Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski. Podczas uroczystości kilkudziesięciu funkcjonariuszom wręczono nominacje na wyższe stopnie służbowe. Policjantom i pracownikom cywilnym wręczone zostały także odznaczenia państwowe i resortowe, wyróżnienia oraz inne nagrody. W trakcie obchodów po raz pierwszy została przyznana statuetka Bursztynowego Gryfa, którą otrzymał asp. Rafał Dąbrowski, dzielnicowy z sopockiej policji.

Jak poinformował kom. Michał Sienkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, asp. Rafał Dąbrowski w czerwcu na gdańskiej plaży w Sobieszewie uratował tonącą trójkę rodzeństwa oraz ich dziadka.

Wręczając nagrodę Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski zapowiedział, że będzie ona przyznawana policjantom, którzy "w szczególny sposób z narażeniem życia i zdrowia" przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Polski. "Rozpoczęliśmy to w stulecie naszej formacji" – dodał Rzymkowski.

Kom. Michał Sienkiewicz poinformował, że statuetka Bursztynowego Gryfa, będzie wręczana corocznie, w dniu Święta Policji.

W trakcie obchodów pomorskim policjantom zostały również przekazane cztery samochody BMW serii 3, w tym trzy oznakowane i jeden nieoznakowany. "Samochody zostały zakupione ze środków programu modernizacji Policji. Od środy samochody te trafią do służby" - poinformował  kom. Michał Sienkiewicz.

Podczas uroczystości zainicjowano również wspólną wakacyjną akcję Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku, polegającą na wręczaniu przez pomorskich policjantów pieszym białoczerwonych opasek odblaskowych, podczas np. akcji edukacyjnych.

Policja Państwowa została powołana ustawą z 24 lipca 1919 r. Policja na pamiątkę tego wydarzenia 24 lipca obchodzi swoje święto.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl