Maski opadły! Platforma pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Wicepremier nie przebiera w słowach!

zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Wicepremier Jarosław Gowin odniósł się do ostatnich działań Platformy Obywatelskiej. Wspomina, że gdy on wstępował przed laty w szeregi tej partii, wówczas odwoływała się ona do korzeni postsolidarnościowych, obecnie jednak pokazała swoje prawdziwe oblicze, a do głosu doszli tam postkomuniści. Oberwało się też Donaldowi Tuskowi.

Na antenie TVP1 Jarosław Gowin odniósł się do tego, że sam był przed laty członkiem Platformy Obywatelskiej.

Wstępowałem do Platformy, która była partią odwołującą się do korzeni postsolidarnościowych. Teraz widać, jak wiele kluczowych ról odgrywają w tym obozie przedstawiciele obozu postkomunistycznego.
- mówił Gowin, odnosząc się do uczestnictwa Aleksandra Kwaśniewskiego w marszu Koalicji Europejskiej.

Dostało się też Donaldowi Tuskowi.
 
Aktywność polityczna w ostatnich tygodniach potwierdza, że mieliśmy rację, gdy przestrzegaliśmy inne kraje unijne, że Donald Tusk jako przewodniczący RE będzie wykorzystywał tę funkcję do walki wyborczej.
- mówił wicepremier Gowin.
 
Odnosząc się do burzliwej debaty sejmowej dotyczącej zaostrzenia kar za pedofilię Gowin zwrócił uwagę, że opozycja wykorzystuje ten dramat do emocjonalnego ataku na rząd.

Pomysł powołania komisji to po raz kolejny przykład wykorzystania tego dramatu, całej sytuacji i w pełni zrozumiałych emocji społecznych do tego, żeby z jednej strony uderzać w Kościół, a z drugiej, żeby budować fałszywy wizerunek rzekomego sojuszu Kościoła z Prawem i Sprawiedliwością czy szerzej ze Zjednoczoną Prawicą. Nasz obóz odwołuje się do inspiracji chrześcijańskich i w ten sposób naturalna jest sympatia części księży jako obywateli, tych którzy idą głosować, do naszego obozu. Z całą pewnością nie jest tak, że popiera nas episkopat, większość biskupów.
- mówił w „Kwadransie politycznym” w TVP1 wicepremier Jarosław Gowin.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP1, 300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Po tureckiej ofensywie zginęło 218 cywilów. Rannych jest 650 ludzi

/ zdjęcie ilustracyjne / By Orhan Erkılıç - https://www.amerikaninsesi.com/a/resulayn-bombardiman-altinda-ceylanpinar-bosaltiliyor/5118699.html, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83006304

  

W tureckiej ofensywie w północno-wschodniej Syrii zginęło 218 cywilów, w tym 18 dzieci - poinformowała w czwartek kurdyjska administracja regionu. Apeluje o utworzenie korytarza humanitarnego, by ewakuować ludność z Ras al-Ajn. Rannych jest 650 ludzi.

Od 9 października tureccy żołnierze i ich syryjscy sojusznicy zajęli przygraniczną strefę długości 120 km na północy Syrii. Walki z milicją syryjskich Kurdów koncentrują się w mieście Ras al-Ajn.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka i sił kurdyjskich, bombardowania spowodowały zniszczenia w szpitalu w Ras al-Ajn. Obserwatorium twierdzi, że "personel medyczny został otoczony w budynku". 

Linie frontu zmieniają się szybko i ze stref walk ucieka ponad 160 tys. ludzi, w tym wielu już wcześniej zmuszonych do porzucenia domów w ciągu ośmiu lat wojny w Syrii. Ofensywa wywołała nowy kryzys uchodźczy. Od pomocy humanitarnej zależy los ok. 1,6 mln ludzi

- podaje agencja Associated Press.

Tymczasem Organizacja Lekarze bez Granic (MsF), która pomaga w strefach walk na całym świecie, informowała we wtorek, że postanowiła zawiesić większość swoich działań i ewakuować cały swój syryjski i międzynarodowy personel z północno-wschodniej Syrii. 

Kurdowie zwrócili się o ochronę do prezydenta Syrii Baszara el-Asada i władz Rosji. W ciągu ostatnich dwóch dni siły syryjskie i rosyjskie weszły do kilku miast i wsi, gdy USA wycofały z regionu resztę żołnierzy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl