PO atakuje kluby „GP”

  

Do trwających od dłuższego czasu ataków na kluby „Gazety Polskiej” dołączyli w ubiegłym tygodniu parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej, senator Barbara Borys-Damięcka i poseł Krzysztof Brejza. Na briefingu w Senacie stwierdzili, że zagraniczne kluby „GP” zaczęły powstawać od 2017 r. po to, żeby transferować pieniądze do „wielkiego imperium, którym zarządza prezes PiS Jarosław Kaczyński”. Dalej są wymienione olbrzymie kwoty, które jakoby zagraniczne kluby „GP” otrzymują jako dotacje z Senatu RP. Trudno polemizować z ludźmi, którzy nie mają podstawowej wiedzy o tym, że dotacje z Senatu RP mogą otrzymać tylko podmioty gospodarcze.

Nie sprawdzili, że w Karcie Klubów „GP” istnieje jasny zapis: „Kluby »GP« są dobrowolnymi, nierejestrowanymi stowarzyszeniami działającymi w Polsce, a także poza jej granicami”, więc nie są podmiotami gospodarczymi! Nie jest prawdą, jakoby pierwsze zagraniczne kluby „Gazety Polskiej” powstały w 2017 r. Pierwsze powstały już w 2007 r. i w 80 miastach na całym świecie razem z patriotyczną Polonią, w oparciu o tradycyjne wartości chrześcijańskie, krzewią patriotyzm i dbają o interes Polski. To musi boleć przedstawicieli Platformy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts