Kyrgios zaszalał na korcie - efekt: dyskwalifikacja

/ Carine06 from UK [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

  

Znany z wybuchowego temperamentu tenisista Nick Kyrgios został zdyskwalifikowany podczas meczu 2. rundy turnieju ATP w Rzymie (pula nagród 5,2 mln euro). 24-letni Australijczyk, będący obecnie 36. rakietą świata, w geście frustracji wrzucił plastikowe krzesło na kort.

Kyrgios wcześniej był kilkakrotnie ostrzegany, a później karany za niesportowe zachowanie podczas pojedynku z Norwegiem Casperem Ruudem. Po jednym z takich wybuchów Australijczyka sędzia odebrał mu punkt, po innym przyznał wygrany gem rywalowi.

W trzecim secie, kiedy Australijczyk przegrywał 3:6, 7:6 (7-5), 1:2, zdenerwowany kopnął butelkę z wodą, a później rzucił krzesłem. Arbiter wówczas zakończył pojedynek, przyznając Ruudowi walkowera.

Najpierw rakieta, później butelka, a na koniec krzesło - eskalacja konfliktu na korcie

To nie pierwsze takie ekscesy w wykonaniu Kyrgiosa. W 2015 roku obraził na korcie rywala, Szwajcara Stana Wawrinkę, za co ukarano go grzywną w wysokości 12 500 dolarów i zawieszono na 28 dni. W 2016 w Szanghaju celowo "podkładał się" rywalowi i wówczas również wyciągnięto wobec niego konsekwencje.

W czwartek ogłoszono, że Australijczykowi zostanie odebrana cała wygrana w tegorocznej edycji turnieju w Rzymie, tj. 33 635 dolarów. Niewykluczone, że ATP zdecyduje także o kolejnych karach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Onkologia otrzymała nowy akcelerator

/ pixabay.com/corgaasbeek

  

Opolskie Centrum Onkologii otrzymało nowy akcelerator używany do leczenia chorób nowotworowych. Jak informuje opolski urząd marszałkowski, koszt nowego urządzenia to 8,4 mln złotych, z czego 85 proc. pokryło Ministerstwo Zdrowia, a pozostałą część samorząd województwa.

Jak informuje Violetta Ruszczewska z opolskiego urzędu marszałkowskiego, do tej pory Opolskie Centrum Onkologii korzystało z trzech alceleratorów, w tym 10-letniego aparatu, który wymagał wymiany. Codziennie z terapii radiologicznej w OCO korzysta 30 pacjentów, co w skali roku daje około 1000 zabiegów.

Nowy akcelerator to najnowszej generacji sprzęt radioterapeutyczny. Może on emitować wiązki promieniowania bez filtra spłaszczającego, dzięki czemu moc dawki promieniowania znacząco wzrasta, a to z kolei pozwala skrócić czas napromieniania. To bardzo zaawansowane technicznie rozwiązanie, pozwala też dokładniej trafić wiązką promieniowania w obszar guza nowotworowego, ponieważ im krócej pacjent leży, tym mniejsza szansa, że się poruszy i zmieni swoją pozycję na stole w trakcie napromieniania. Dzięki temu zabieg jest dokładniejszy.

Klasyczny seans terapeutyczny trwa od 15 minut do pół godziny. OCO posiada już w swoich zasobach nowoczesny akcelerator, kupiony w 2016 r.. Pozwala on na prowadzenie radioterapii klasycznej oraz radioterapii stereotaktycznej i radiochirurgii. Nowy sprzęt posiada bliźniacze rozwiązania, co pozwoli na przechodzenie pacjentów między aparatami przy zachowaniu ciągłości i standardów leczenia. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl