Tej zmiany w prawie karnym nie będzie. Wiek ochrony dzieci przed pedofilią zostaje - to 15 lat

Zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek

  

To dość istotna zmiana w przygotowywanym projekcie zaostrzenia prawa karnego. "Zdecydowaliśmy się pozostawić granicę wieku ochrony karnej przed czynami pedofilskimi, na obowiązującym do tej pory poziomie, 15 lat" - powiedział poseł PiS Waldemar Buda. W pierwotnej wersji ten wiek ten miał być podwyższony do 16 lat.

Chodzi o przepisy zaproponowane w rządowym projekcie nowelizacji Kodeksu Karnego, zgodnie z którymi - w pierwotnym brzmieniu projektu - granica wieku, z którą związana jest ochrona prawno-karna dzieci miała zostać podwyższona do 16 lat.

Jednak podczas pracy nad projektem w środę komisja ustawodawcza przyjęła szereg poprawek do projektu. Zgodnie z jedną z nich granica ochrony małoletnich przed czynami pedofilskim pozostanie na obecnie obowiązującym poziomie.

Waldemar Buda potwierdził, że klub PiS zdecydował się pozostawić obowiązujące brzmienie tego przepisów. Zaznaczył, że granica wieku lat 15 będzie, dotyczyła wszystkich czynów pedofilskich.

Obszerny projekt reformy Kodeksu karnego został przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Pierwsze czytanie tego projektu odbyło się w środę po południu. Następnie proponowane przepisy trafiły do komisji ustawodawczej. W czwartek po drugim czytaniu Izba ponownie skierowała go do komisji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ultimatum dla Rosji: Niezwłocznie uwolnić ukraińskich marynarzy. Ma też oddać zajęte okręty

/ rosyjskie okręty wojenne - zdjęcie ilustracyjne / mil.ru

  

Po bezprecedensowym ataku na okręty marynarki wojennej Ukrainy na Morzu Azowskim z listopada 2018 r. Międzynarodowy Trybunał Prawa Morza (ITLOS) w Hamburgu zdecydował, że Rosja ma niezwłocznie uwolnić 24 ukraińskich marynarzy zatrzymanych w listopadzie 2018 r. w rejonie spornej Cieśniny Kerczeńskiej. Moskwa musi też zwrócić zajęte ukraińskie okręty.

25 listopada 2018 roku dwa kutry oraz holownik marynarki wojennej Ukrainy, które płynęły z Odessy do Mariupola nad Morzem Azowskim, zostały ostrzelane, a następnie zajęte przez rosyjskie siły specjalne. [polecam:https://niezalezna.pl/247220-rosjanie-otworzyli-ogien-do-ukrainskich-okretow-dwa-zostaly-trafione-i-wpadly-w-rece-agresorow]

Do ataku doszło, gdy Ukraińcy próbowali przepłynąć z Morza Czarnego na Morze Azowskie przez łączącą je i kontrolowaną przez Rosję Cieśninę Kerczeńską. Trzy ukraińskie jednostki zostały przejęte, a 24 członków ich załóg - aresztowano. [polecam:https://niezalezna.pl/248049-rosja-musi-sie-tlumaczyc-ws-ukrainskich-marynarzy-interweniuje-trybunal-praw-czlowieka]

Rosja oskarżyła ukraińskie jednostki o naruszenie granicy i wpłynięcie na rosyjskie wody terytorialne. Ukraina uznała te działania za akt agresji. [polecam:https://niezalezna.pl/259322-zielone-swiatlo-dla-nowych-sankcji-na-rosje-dotkliwa-odpowiedz-ue-na-atak-w-ciesninie-kerczenskiej]

Incydent wywołał oburzenie międzynarodowej opinii publicznej. O uwolnienie marynarzy zabiega m.in. Unia Europejska. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl