Mazurek komentuje zachowanie opozycji. I stawia sprawę jasno: kto poprze zaostrzenie prawa?

Beata Mazurek / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek stawia sprawę jasno - jeżeli komuś zależy na dobru dziecka, powinien poprzeć rozwiązania nowelizacji prawa karnego, które zakłada zaostrzenie kar za pedofilię. Tymczasem opozycja, zamiast stanąć po stronie dzieci, skupia się... na krytyce rządu.

Dziś Sejm debatował w drugim czytaniu nad projektem nowelizacji reformującego prawo karne, w tym m. in. zaostrzającego kary za pedofilię. Głosowanie nad tym projektem prawdopodobnie odbędzie się jeszcze dziś wieczorem. Wczoraj nad projektem pracowała komisja ustawodawcza, która wprowadziła do niego dziesięć poprawek.

Sprawa jest poważna i wydaje się, że dobro dzieci powinno być ponad politycznymi podziałami. Jednak w trakcie debaty posłowie z tzw. totalnej opozycji skupili się głównie na... krytyce rządu.

"Chciałabym zwrócić uwagę na tę zbiorową histerię, która jest udziałem opozycji w związku z rządowym projektem dotyczącym zmian w Kodeksie karnym. Ja przypomnę - te zmiany tak naprawdę mają chronić ofiary pedofilów, mają surowo karać pedofilów, więc jeśli rzeczywiście komuś zależy na dobru dziecka, na tym, żeby prawo było surowsze niż dotychczas, to powinien te rozwiązania przedstawione przez rząd poprzeć"

- podkreśliła Beata Mazurek, rzeczniczka PiS.

Opozycja mówiła dziś w Sejmie m.in. o tym, że - według nich - zmiany przeprowadzane są zbyt szybko.

"Każdy, kto chce, z projektem tej ustawy może się zapoznać. Jak Koalicja Europejska ma swoich przedstawicieli w Senacie, to tam może składać stosowne poprawki"

- zaznaczyła rzeczniczka PiS.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wpadł podejrzany o atak hakerski na urząd podatkowy

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Bułgarska policja zatrzymała podejrzanego o atak hakerski na Krajową Agencję Przychodów (NAP), co doprowadziło do wycieku danych osobowych i finansowych milionów ludzi - poinformowała dziś rzeczniczka resortu spraw wewnętrznych Bułgarii.

"Mamy podejrzanego, który został zatrzymany"

- powiedziała rzeczniczka MSW, nie ujawniając więcej szczegółów

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl