Poznaliśmy przyszłość Antigi - duża niespodzianka

/ Zorro2212 [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

Wczoraj informowaliśmy, że Stephane Antiga chętnie pozostanie w Polsce, w której Francuz mieszka od lat. Trener podkreślał, że w naszym kraju bardzo mu się podoba. Jednak jego przyszłość była niepewna, po tym jak zakończono z nim współpracę w ONICO Warszawa - pomimo tego, że ze stołecznym klubem odniósł historyczny sukces. Dziś poinformowano, że Antiga w sezonie 2019/2020 będzie trenerem drużyny siatkarek DevelopRes SkyRes Rzeszów.

Wierzymy, że doświadczenie i umiejętności Stephane'a, wyniesione z wieloletniej gry na boisku oraz prowadzenia drużyn grających o największe trofea, będą pozytywnym bodźcem dla naszego zespołu i pozwolą naszym zawodniczkom osiągnąć ambitne cele

- skomentowano na klubowej stronie Developresu pozyskanie byłego trenera reprezentacji Polski.

Antiga był wieloletnim reprezentantem Francji, medalistą mistrzostw świata i Europy. Karierę zawodniczą, podczas której występował także w polskich klubach, zakończył w 2014 roku. Mimo braku doświadczenia w roli szkoleniowca dość niespodziewanie mianowany został trenerem reprezentacji Polski i już w pierwszym roku pracy z zespołem doprowadził biało-czerwonych do tytułu mistrzów świata.

Kolejnym etapem jego trenerskiej kariery było stanowisko selekcjonera kadry Kanady. Nie opuścił jednak na stałe Polski i podjął się prowadzenia zespołu ONICO Warszawa. Ze stołecznym klubem świętował niedawno zdobycie tytułu wicemistrza kraju. Z końcem sezonu PlusLigi rozstał się jednak z klubem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W tych miejscach Wisła przekroczyła stan alarmowy. Żołnierze pracują m.in. przy wzmacnianiu wałów

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/MorawieckiM

  

"Alarmowy stan Wisły jest obecnie przekroczony o ponad 35 cm w Sandomierzu i o ponad 75 cm w Zawichoście; w gminie Połaniec i miejscowości Oblekoń (woj. świętokrzyskie) żołnierze pracują m.in. przy wzmacnianiu wałów" - poinformował za pośrednictwem Twittera premier Mateusz Morawiecki.

W weekend przez województwo świętokrzyskie ma przechodzić fala kulminacyjna na Wiśle, dlatego na południu regionu trwa podnoszenie wałów przeciwpowodziowych. W sobotę rano wszystkie wodowskazy na Wiśle w woj. świętokrzyskim osiągnęły stan alarmowy, dlatego w czterech powiatach wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe.

[polecam:https://niezalezna.pl/273033-premier-morawiecki-przedstawil-najnowsze-informacje-ws-zagrozenia-powodziowego]

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK) w Kielcach poinformował, że chodzi o gminy: Ożarów i Tarłów (pow. opatowski), Łubnice, Osiek i Połaniec (pow. staszowski), Bejsce, Kazimierza Wielka, Skalbmierz i Opatowiec (pow. kazimierski) oraz w całości powiat buski.

Od kilku dni w południowej Polsce z powodu intensywnych opadów deszczu dochodzi do podtopień. Zgodnie z danymi PSP od wtorku liczba interwencji związanych z burzami opadami i wiatrem wyniosła ponad 8 tys. Łącznie ewakuowano 134 osoby. W tym czasie zostało rannych trzech strażaków oraz jeden z mieszkańców województwa lubelskiego.

Obecnie trzeci, najwyższy stopień ostrzeżenia hydrologicznego obowiązuje w województwie lubelskim i podkarpackim.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl