Wyjątkowo mocne słowa Ziobry do opozycji: "Nie interesuje was dobro dzieci, tylko walka polityczna"

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Dzisiaj w Sejmie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwrócił się wyjątkowo ostrymi słowami do posłów opozycji. Jego zdaniem rząd PO-PSL nie zrobił nic w ramach walki z pedofilią. - Nie interesuje was dobro dzieci. Was interesuje walka polityczna - mówił. - Za każdym razem odmawialiście poparcia zmian uderzających w pedofilów, które przedkładaliśmy. To służyło pedofilom - dodał.

Sejm debatował w drugim czytaniu nad projektem noweli Kodeksu karnego dot. m.in. kar za pedofilię. Pozostałe zmiany w tym obszernym projekcie zmiany Kodeksu karnego zakładają też m.in. wprowadzenie elastycznego wymiaru kar. Resort zaproponował wyeliminowanie kary 25 lat pozbawienia wolności, stanowiącej odrębny rodzaj kary. Wydłużono natomiast karę terminowego pozbawienia wolności do 30 lat, pozostawiając jako dolną granicę tej kary 1 miesiąc.

Szef resortu sprawiedliwości odpowiadając na pytania posłów podkreślił, że przez lata rządów PO-PSL towarzyszyła bezradność i bezczynność w zakresie walki z przestępczością.

"Przez osiem lat rządziliście. Co zrobiliście wówczas by zaostrzyć odpowiedzialność karną wobec pedofilów w sutannach i bez sutanny? Mieliście w rękach cały aparat państwa i machinę ustawodawczą i nic"

- mówił Ziobro do posłów opozycji.

"Daliście prezent pedofilom skracając o pięć lat bieg przedawnienia.(...) Za każdym razem odmawialiście poparcia zmian uderzających w pedofilów, które przedkładaliśmy. To służyło pedofilom. Byliście partią, obozem wspierającym pedofili w tym sensie. Mieliście w nosie osoby pokrzywdzone. W głębokim poważaniu"

- mówił Ziobro do posłów opozycji.

"Nie interesują was dzieci, was interesuje walka polityczna" - ocenił Ziobro.

Zdaniem Ziobry opozycja wykorzystuje zdarzenia ukazane w filmie braci Sekielskich do walki z Kościołem katolickim. "To jest wasz cel.(...) to nie o pedofilów tu chodzi, nie o dzieci pokrzywdzone. Pretekstem dla was jest walka z pedofilami" - dodał.

Ziobro odpowiadając na pytania posłów wskazał, że z badań wynika, że Polacy "chcą realnego zaostrzenia kar za najcięższe przestępstwa". "Chcemy surowiej karać sprawców zabójstw ze szczególnym okrucieństwem. O jaka szkoda, biedni zabójcy" - ironizował minister.

"Chcemy radykalnie zaostrzyć Kodeks karny, to wam się nie podoba. Dzisiaj gwałciciel kobiety może dostać najwyżej 15 lat więzienia. Dzięki tym zmianom będzie mógł trafić do pierdla na 30 lat, tak jest, do więzienia. Dla bandyty, gwałciciela, on nigdy nie powinien wyjść z więzienia. Ja bym takiego bandyty nigdy z więzienia nie wypuścił, jeśli chodzi o mnie. Tak jest, używając języka tych, których wy bronicie"

- mówił Ziobro zwracając się do posłów opozycji.

Minister podkreślił, iż "gwałciciel ze szczególnym okrucieństwem kobiety, który dopuszcza się takiego czynu, powinien siedzieć za kratami i nie zobaczyć już nigdy świata, takie powinno być prawo".

"Co to znaczy gwałt ze szczególnym okrucieństwem? To znaczy okaleczyć kobietę trwale, nie tylko na duszy, nie tylko w jej psychice, ale również na ciele. Kobiety są często okaleczane, cięte nożem, wydłubuje im się oczy w czasie gwałtu, łamie się im kończyny, są takie przypadki"

- mówił Ziobro.

"Używam języka, który jest językiem, który trafia do tych bandytów, którzy dopuszczają się takich czynów" - dodał Ziobro. Jak zaznaczył, tych dopuszczających się takich czynów "trzeba trzymać w więzieniu". "Jest to nakaz moralny, bo tak to czuję, bo taka jest sprawiedliwość" - podkreślił. 

W sobotę na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube premierę miał dokument "Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne.

W dwugodzinnym dokumencie braci Sekielskich znalazły się m.in. wywiady z ofiarami księży, zapis konfrontacji ofiar i księży, rozmowy z psychologiem i prawnikami. Można zobaczyć zdjęcia bohaterów sprzed lat, kamera towarzyszy im w podróżach do miejsc, w których – jak opisują – dochodziło do molestowania. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zwłoki 39 osób znalezione w ciężarówce w Anglii. Jest reakcja bułgarskiego MSZ

/ maxpixel.net/CC0

  

Bułgarski resort spraw zagranicznych poinformował dziś, że na razie nie ma potwierdzenia, iż ciężarówka ze zwłokami 39 osób, którą znaleziono w Wielkiej Brytanii, jest bułgarska.

W komunikacie MSZ napisano, że ambasada Bułgarii w Londynie znajduje się w stałym kontakcie z brytyjskimi władzami, a jej przedstawiciele przeprowadzili rozmowy w Foreign Office.

„Wciąż nie można potwierdzić, że znaleziona ciężarówka ma rejestrację bułgarską”

– pisze MSZ.

Służba prasowa bułgarskiego ministerstwa nie wykluczyła opublikowania informacji po sprawdzeniu danych ciężarówki.

Brytyjska policja poinformowała o znalezieniu w środę w kontenerze ciężarówki na terenie parku przemysłowego w hrabstwie Essex, w południowo-wschodniej Anglii, zwłok 39 osób. Na razie nie wiadomo jakiej byli narodowości. Pochodzący z Irlandii Północnej kierowca ciężarówki został aresztowany. Przypuszcza się, że ciężarówka przyjechała z Bułgarii.

[polecam:https://niezalezna.pl/294170-makabryczne-odkrycie-w-anglii-w-ciezarowce-znaleziono-ciala-blisko-40-osob]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl