Wyjątkowo mocne słowa Ziobry do opozycji: "Nie interesuje was dobro dzieci, tylko walka polityczna"

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Dzisiaj w Sejmie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwrócił się wyjątkowo ostrymi słowami do posłów opozycji. Jego zdaniem rząd PO-PSL nie zrobił nic w ramach walki z pedofilią. - Nie interesuje was dobro dzieci. Was interesuje walka polityczna - mówił. - Za każdym razem odmawialiście poparcia zmian uderzających w pedofilów, które przedkładaliśmy. To służyło pedofilom - dodał.

Sejm debatował w drugim czytaniu nad projektem noweli Kodeksu karnego dot. m.in. kar za pedofilię. Pozostałe zmiany w tym obszernym projekcie zmiany Kodeksu karnego zakładają też m.in. wprowadzenie elastycznego wymiaru kar. Resort zaproponował wyeliminowanie kary 25 lat pozbawienia wolności, stanowiącej odrębny rodzaj kary. Wydłużono natomiast karę terminowego pozbawienia wolności do 30 lat, pozostawiając jako dolną granicę tej kary 1 miesiąc.

Szef resortu sprawiedliwości odpowiadając na pytania posłów podkreślił, że przez lata rządów PO-PSL towarzyszyła bezradność i bezczynność w zakresie walki z przestępczością.

"Przez osiem lat rządziliście. Co zrobiliście wówczas by zaostrzyć odpowiedzialność karną wobec pedofilów w sutannach i bez sutanny? Mieliście w rękach cały aparat państwa i machinę ustawodawczą i nic"

- mówił Ziobro do posłów opozycji.

"Daliście prezent pedofilom skracając o pięć lat bieg przedawnienia.(...) Za każdym razem odmawialiście poparcia zmian uderzających w pedofilów, które przedkładaliśmy. To służyło pedofilom. Byliście partią, obozem wspierającym pedofili w tym sensie. Mieliście w nosie osoby pokrzywdzone. W głębokim poważaniu"

- mówił Ziobro do posłów opozycji.

"Nie interesują was dzieci, was interesuje walka polityczna" - ocenił Ziobro.

Zdaniem Ziobry opozycja wykorzystuje zdarzenia ukazane w filmie braci Sekielskich do walki z Kościołem katolickim. "To jest wasz cel.(...) to nie o pedofilów tu chodzi, nie o dzieci pokrzywdzone. Pretekstem dla was jest walka z pedofilami" - dodał.

Ziobro odpowiadając na pytania posłów wskazał, że z badań wynika, że Polacy "chcą realnego zaostrzenia kar za najcięższe przestępstwa". "Chcemy surowiej karać sprawców zabójstw ze szczególnym okrucieństwem. O jaka szkoda, biedni zabójcy" - ironizował minister.

"Chcemy radykalnie zaostrzyć Kodeks karny, to wam się nie podoba. Dzisiaj gwałciciel kobiety może dostać najwyżej 15 lat więzienia. Dzięki tym zmianom będzie mógł trafić do pierdla na 30 lat, tak jest, do więzienia. Dla bandyty, gwałciciela, on nigdy nie powinien wyjść z więzienia. Ja bym takiego bandyty nigdy z więzienia nie wypuścił, jeśli chodzi o mnie. Tak jest, używając języka tych, których wy bronicie"

- mówił Ziobro zwracając się do posłów opozycji.

Minister podkreślił, iż "gwałciciel ze szczególnym okrucieństwem kobiety, który dopuszcza się takiego czynu, powinien siedzieć za kratami i nie zobaczyć już nigdy świata, takie powinno być prawo".

"Co to znaczy gwałt ze szczególnym okrucieństwem? To znaczy okaleczyć kobietę trwale, nie tylko na duszy, nie tylko w jej psychice, ale również na ciele. Kobiety są często okaleczane, cięte nożem, wydłubuje im się oczy w czasie gwałtu, łamie się im kończyny, są takie przypadki"

- mówił Ziobro.

"Używam języka, który jest językiem, który trafia do tych bandytów, którzy dopuszczają się takich czynów" - dodał Ziobro. Jak zaznaczył, tych dopuszczających się takich czynów "trzeba trzymać w więzieniu". "Jest to nakaz moralny, bo tak to czuję, bo taka jest sprawiedliwość" - podkreślił. 

W sobotę na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube premierę miał dokument "Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne.

W dwugodzinnym dokumencie braci Sekielskich znalazły się m.in. wywiady z ofiarami księży, zapis konfrontacji ofiar i księży, rozmowy z psychologiem i prawnikami. Można zobaczyć zdjęcia bohaterów sprzed lat, kamera towarzyszy im w podróżach do miejsc, w których – jak opisują – dochodziło do molestowania. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Putin rozmawiał z Merkel i Macronem. Tematem - przede wszystkim wojna na Ukrainie

/ en.kremlin.ru

  

Prezydent Rosji Władimir Putin omawiał we wtorek konflikt na wschodzie Ukrainy w rozmowie telefonicznej z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydentem Francji Emmanuelem Macronem - poinformowała służba prasowa Kremla. Rozmawiano również m.in. o Iranie i Syrii.

Według Kremla rozmowa na temat Ukrainy koncentrowała się m.in. na objęciu urzędu prezydenta tego kraju przez Wołodymyra Zełenskiego.

Niemcy, Francja, Ukraina i Rosja prowadzą czterostronne negocjacje mające na celu zażegnanie konfliktu na wschodzie Ukrainy między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami.

Rząd Niemiec poinformował, że w rozmowie chodziło o to, jak po zmianie władzy na Ukrainie można zrealizować porozumienia pokojowe z Mińska. Według Berlina Merkel i Macron skrytykowali niedawną decyzję Putina ułatwiającą uzyskiwanie rosyjskich paszportów przez mieszkańców ogarniętej konfliktem wschodniej Ukrainy.

Ekipa nowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego nie wyklucza referendum w sprawie porozumienia pokojowego z Rosją. Nowo mianowany szef administracji prezydenckiej Andrij Bohdan oświadczył we wtorek, że rozpatrywane jest "przeprowadzenie referendum na temat porozumienia pokojowego z Rosją, by nie tylko przegłosowali je deputowani, a prezydent podjął odpowiednią decyzję, lecz żeby naród podjął tę decyzję, by oceniło ją społeczeństwo”.

Według służby prasowej Kremla, Putin, Merkel i Macron potwierdzili wolę dalszej handlowo-gospodarczej współpracy z Iranem oraz podkreślili znaczenie utrzymania umowy nuklearnej z tym krajem.

W 2018 roku prezydent Donald Trump wycofał USA z międzynarodowej umowy w sprawie irańskiego programu atomowego oraz przywrócił zawieszone wcześniej sankcje wobec Iranu, uzasadniając to kontynuowaniem przez Teheran prac nad bronią jądrową.

Iran ze swojej strony podjął przed dwoma tygodniami decyzję o wycofaniu się z niektórych zobowiązań umowy nuklearnej z 2015 roku. Prezydent Hasan Rowhani ostrzegł 8 maja, że jeśli w ciągu 60 dni nie zostaną wypracowane nowe warunki umowy, Teheran wznowi produkcję wysoko wzbogaconego uranu.

Według kancelarii Merkel, podczas wtorkowej rozmowy telefonicznej przywódcy "podkreślili potrzebę przekonania Iranu" do pozostania przy umowie ws. jego programu nuklearnego.

Sytuację w Syrii omawiano m.in. w świetle licznych naruszeń porozumienia o wstrzymaniu walk w Idlibie na północnym zachodzie kraju przez radykalne formacje zbrojne. Putin "poinformował o podejmowanych wspólnie z Turcją działaniach mających na celu ustabilizowanie sytuacji na północnym zachodzie Syrii, ochronę ludności cywilnej i neutralizację zagrożenia terrorystycznego" - cytuje TASS służbę prasową Kremla.

Kontrolowany przez dżihadystyczną organizację Hajat Tahrir asz-Szam (HTS) Idlib był we wrześniu 2018 roku przedmiotem porozumienia Turcji z Rosją o utworzeniu tam strefy zdemilitaryzowanej. Jednak według władz Syrii Turcja, wspierająca oddziały rebelianckie, nie przestrzega ugody, mimo iż jesienią zeszłego roku Damaszek zgodził się na wstrzymanie ofensywy na Idlib. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl