Ryszard Petru znów to zrobił. Tym razem... pomylił sądy. "Nawet nie wie Pan, gdzie był"

Ryszard Petru / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Ryszard Petru popełnił kolejną wpadkę na Twitterze. Tym razem ogłosił swoje uniewinnienie w procesie, jaki wytoczył mu Maciej Wąsik - sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Sęk jednak w tym, że... pomylił sądy. Sam Wąsik musiał mu przypomnieć, że to jeszcze nie koniec sądowej batalii, a Sąd Rejonowy to nie to samo co Okręgowy.

Szef koła poselskiego Teraz! Ryszard Petru został dziś uniewinniony przez stołeczny sąd w sprawie o pomówienie zainicjowanej prywatnym aktem oskarżenia, który przeciw Petru złożył zastępca koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik. Wyrok jest nieprawomocny.

W połowie kwietnia zeszłego roku Sejm wyraził zgodę na uchylenie immunitetu Petru - wówczas posłowi Nowoczesnej. O zgodę na pociągnięcie Petru do odpowiedzialności karnej wnioskował Wąsik, który zarzucał politykowi pomówienie. Pod koniec sierpnia 2017 r. skierował on przeciwko Petru prywatny akt oskarżenia, gdyż - jak uzasadniał - ówczesny lider Nowoczesnej w publicznym wystąpieniu 16 lipca 2017 r. przed budynkiem Sejmu nazywał go oraz koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego przestępcami.

Proces w tej sprawie przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia miał charakter niejawny, ale ogłoszenie wyroku i jego uzasadnienie były jawne.

"Wypowiedź oskarżonego nawiązywała do powszechnie znanego faktu; procesu, który także toczył się przed tym sądem i w którym Wąsik został nieprawomocnie skazany. Prezydent zdecydował się na skorzystanie z prawa łaski i ta wypowiedź nastąpiła w konkretnej sytuacji"

- powiedział w uzasadnieniu orzeczenia sędzia Jakub Kamiński.

W końcu głos zabrali także sami zainteresowani. Ryszard Petru poinformował o wyroku na Twitterze.

Nie byłby jednak sobą, gdyby... nie zaliczył wpadki. Napisał bowiem, że Sąd Okręgowy w Warszawie go uniewinnił, tymczasem była to dopiero pierwsza instancja - czyli Sąd Rejonowy. Maciej Wąsik przywołał go do porządku i oznajmił mu jednocześnie, że w Sądzie Okręgowym obaj panowie dopiero się spotkają.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wpadł podejrzany o atak hakerski na urząd podatkowy

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Bułgarska policja zatrzymała podejrzanego o atak hakerski na Krajową Agencję Przychodów (NAP), co doprowadziło do wycieku danych osobowych i finansowych milionów ludzi - poinformowała dziś rzeczniczka resortu spraw wewnętrznych Bułgarii.

"Mamy podejrzanego, który został zatrzymany"

- powiedziała rzeczniczka MSW, nie ujawniając więcej szczegółów

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl