Złote myśli Róży Thun w sprawie uchodźców. Ile to jest 7 tys.? Takiej odpowiedzi się nie spodziewacie

Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Ile to jest siedem tysięcy osób? Zapewne jeżeli przeliczyłby to na głosy wyborcze, można powiedzieć, że dużo. Ale w przypadku uchodźców? Róża Thun twierdzi, że "to nic". Na spotkaniu z mieszkańcami Krakowa przekonywała, że do Krakowa mogłaby przyjechać grupa imigrantów w takiej liczbie, a mieszkańcy Nowej Huty nawet by tego nie zauważyli.

Róża Thun, kandydatka Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego, spotkała się z mieszkańcami Krakowa, by przekonywać ich, że przyjmowanie uchodźców nie jest wcale takie złe, jak to na przykład wygląda we Francji czy Szwecji.

"Państwo wiedzą ile my wynegocjowaliśmy osób, które powinniśmy przyjąć?"

- zapytała Róża Thun na spotkaniu.

"Siedem tysięcy"

- padła odpowiedź z sali.

I wtedy europosłanka Platformy Obywatelskiej powiedziała, ile według niej to jest. Mało, dużo? Nic z tych rzeczy. Siedem tysięcy osób "to jest nic po prostu".

"Siedem tysięcy. Ile mamy gmin w Polsce? Dwadzieścia tysięcy parafii. Ile to jest w ogóle siedem tysięcy? Jakby siedem tysięcy osób przyjechało do Nowej Huty, to by Państwo tego nie zauważyli. To jest nic po prostu. Na każdym stadionie jest więcej ludzi"

- powiedziała.

Tym samym mieszkańcy Krakowa mogli dowiedzieć się, jakie priorytety w swojej pracy w Parlamencie Europejskim może mieć kandydatka Koalicji Europejskiej, oczywiście jeżeli zostanie wybrana. Do tego potrzeba zdecydowanie więcej niż "nic". Czyli liczba głosów musi być większa jak siedem tysięcy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wpadł podejrzany o atak hakerski na urząd podatkowy

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Bułgarska policja zatrzymała podejrzanego o atak hakerski na Krajową Agencję Przychodów (NAP), co doprowadziło do wycieku danych osobowych i finansowych milionów ludzi - poinformowała dziś rzeczniczka resortu spraw wewnętrznych Bułgarii.

"Mamy podejrzanego, który został zatrzymany"

- powiedziała rzeczniczka MSW, nie ujawniając więcej szczegółów

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl