Weterani II Korpusu modlili się przy grobie św. Jana Pawła II

Krótką modlitwę przy grobie papieża Jana Pawła II poprowadzili ks. komandor rezerwy Janusz Bąk, delegat biskupa polowego ds. duszpasterstwa kombatantów oraz ks. dr Jan Dohnalik, kanclerz kurii ordynariatu polowego. W uroczystości wzięła udział m.in. senator Anna Maria Anders, córka dowódcy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa. Po zakończeniu modlitwy zgromadzeni odśpiewali pieśń „Boże coś Polskę”.

Weterani przy grobie Świętego Papieża-Polaka
UdsKiOR

Przypomnijmy, że Ojciec Święty Jan Paweł II urodził się 18 maja 1920 r., a zatem również - po latach - w jego urodziny przypadała bitwa o Monte Cassino. Jest to dla nas Polaków bardzo ważne miejsce, gdzie możemy podziękować Ojcu Świętemu również za to, że nigdy o Monte Cassino nie zapomniał, że był tam wielokrotnie, że spotykał się z weteranami walk o niepodległość, że uczył nas jak bardzo ważna jest pamięć w kształtowaniu tożsamości narodu.

 - powiedział minister Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Również w czwartek żołnierze II Korpusu Polskiego odwiedzą cmentarz wojenny w Mignano Monte Lungo na którym pochowano niemal 1000 żołnierzy włoskich poległych w walce z niemieckimi okupantami w grudniu 1943 r.

 Źródło: UdsKiOR, dzieje.pl

 

#Monte Cassino #rocznica #obchody #weterani #papież Jan Paweł II

(redakcja)
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo