Mateusz Szczurek ma dar prorokowania? Horała o zaskakujących zeznaniach przed komisją VAT

- Jestem zaskoczony tym, że ma Mateusz Szczurek ma dar prorokowania. Tzn. w lutym 2015 roku uznał, że nie warto prowadzić prac nad ustawą uszczelniającą VAT, bo Sejm nie zdąży jej przyjąć do końca kadencji. Przy czym nie zapytał o to nikogo, np. nie porozmawiał  z premier Ewą Kopacz czy zdążyłaby, żeby ten projekt wszedł na agendę rządową w trybie przyspieszonym - powiedział Niezalezna.pl szef sejmowej komisji śledczej ds. VAT, Marcin Horała.

Marcin Horała
Filip Blażejowski/Gazeta Polska

Komisja śledcza ds. VAT przesłuchuje byłego ministra finansów Mateusza Szczurka. Szczurek funkcję szefa resortu finansów pełnił od 2013 do 2015 roku. Za jego kadencji wprowadzono odwrócony VAT na kilka rodzajów towarów, między innymi na stal i elektronikę.

Przewodniczący sejmowej komisji ds. VAT Marcin Horała (PiS) w rozmowie z Niezalezna.pl powiedział, że jest zaskoczony tym, że ma Mateusz Szczurek ma dar prorokowania.

Tzn. w lutym 2015 roku uznał, że nie warto prowadzić prac nad ustawą uszczelniającą VAT, bo Sejm nie zdąży jej przyjąć do końca kadencji. Przy czym nie zapytał o to nikogo, np. nie porozmawiał  z premier Ewą Kopacz czy zdążyłaby, żeby ten projekt wszedł na agendę rządową w trybie przyspieszonym

- dodał poseł PiS.

Marcin Horała wskazał, że "minister Szczurek sam to wyprorokował, sam sobie wyssał z palca i zablokował te działania, a zainicjował je mail dyrektora Departamentu VAT, który informował, że są alarmujące ustalenia kontroli skarbowych, że są wyłudzenia idące w miliardy".

 

Źródło: niezalezna.pl

#marcin horała #VAT #komisja śledcza #mateusz szczurek

Lidia Lemaniak
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo