Mateusz Szczurek ma dar prorokowania? Horała o zaskakujących zeznaniach przed komisją VAT

Marcin Horała / Filip Blażejowski/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Jestem zaskoczony tym, że ma Mateusz Szczurek ma dar prorokowania. Tzn. w lutym 2015 roku uznał, że nie warto prowadzić prac nad ustawą uszczelniającą VAT, bo Sejm nie zdąży jej przyjąć do końca kadencji. Przy czym nie zapytał o to nikogo, np. nie porozmawiał  z premier Ewą Kopacz czy zdążyłaby, żeby ten projekt wszedł na agendę rządową w trybie przyspieszonym - powiedział Niezalezna.pl szef sejmowej komisji śledczej ds. VAT, Marcin Horała.

Komisja śledcza ds. VAT przesłuchuje byłego ministra finansów Mateusza Szczurka. Szczurek funkcję szefa resortu finansów pełnił od 2013 do 2015 roku. Za jego kadencji wprowadzono odwrócony VAT na kilka rodzajów towarów, między innymi na stal i elektronikę.

Przewodniczący sejmowej komisji ds. VAT Marcin Horała (PiS) w rozmowie z Niezalezna.pl powiedział, że jest zaskoczony tym, że ma Mateusz Szczurek ma dar prorokowania.

Tzn. w lutym 2015 roku uznał, że nie warto prowadzić prac nad ustawą uszczelniającą VAT, bo Sejm nie zdąży jej przyjąć do końca kadencji. Przy czym nie zapytał o to nikogo, np. nie porozmawiał  z premier Ewą Kopacz czy zdążyłaby, żeby ten projekt wszedł na agendę rządową w trybie przyspieszonym

- dodał poseł PiS.

Marcin Horała wskazał, że "minister Szczurek sam to wyprorokował, sam sobie wyssał z palca i zablokował te działania, a zainicjował je mail dyrektora Departamentu VAT, który informował, że są alarmujące ustalenia kontroli skarbowych, że są wyłudzenia idące w miliardy".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wpadł podejrzany o atak hakerski na urząd podatkowy

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Bułgarska policja zatrzymała podejrzanego o atak hakerski na Krajową Agencję Przychodów (NAP), co doprowadziło do wycieku danych osobowych i finansowych milionów ludzi - poinformowała dziś rzeczniczka resortu spraw wewnętrznych Bułgarii.

"Mamy podejrzanego, który został zatrzymany"

- powiedziała rzeczniczka MSW, nie ujawniając więcej szczegółów

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl