Lewacka organizacja sprzeciwia się przyznaniu Delonowi Złotej Palmy. Bo... jest homofobem

/ Georges Biard [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

Słynny aktor Alain Delon zgarnie w tym roku na festiwalu w Cannes Honorową Złotą Palmę. Przynajmniej taki jest plan akademii, który postanowiła zniweczyć niejaka Melissa Silverstein, założycielka portalu Kobiety i Hollywood. Stworzyła w tym celu internetową petycję. Do tej pory podpisało ją 22 tys. osób z zakładanych 25 tys. Chodzi o... homofobię.

Petycja została umieszczona w portalu Care2. Jej autorką jest Melissa Silverstein, założycielka portalu Kobiety i Hollywood. Portal jako swój cel deklaruje „kształcenie, opowiadanie i agitacje za różnorodnością płci i włączenie jej do Hollywood i światowego przemysłu filmowego”, czytamy na portalu wprost.pl. 

Aktor znany jest z tego, że często twierdzi publicznie, że pary homoseksualne nie powinny mieć prawa do posiadania lub adopcji dzieci i że kobiety powinny być traktowane w sposób „ macho”, który obejmuje „policzkowanie ich”. Jego syn oskarżył go nawet o przemoc domową

– broni petycji Silverstein.  

Ponadto zadeklarował sympatię dla ruchów skrajnej prawicy we Francji i ich chęci powstrzymania imigracji do swojego kraju. Nic dziwnego, że jest w pierwszej dziesiątce najbardziej znienawidzonych gwiazd we Francji

– dodała. 

Na petycję zareagował dyrektor festiwalu w Cannes, Thierry Fremaux. Fremaux. podkreślił, że festiwal zamierza uhonorować aktora jako artystę i nie ma to nic wspólnego z jego poglądami politycznymi. 

Nie zamierzamy dawać Alainowi Delonowi Pokojowej Nagrody Nobla. Dajemy mu Złotą Palmę za karierę aktora. Trudno jest osądzać kogoś z dzisiejszego punktu widzenia za rzeczy, które mówił w przeszłości i za to, co wydarzyło się lata temu

– powiedział Fremaux.

Delon ma prawo do posiadania własnych opinii, nawet jeśli się z nimi nie zgadzam

– dodał. 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wprost.pl


Wczytuję komentarze...

Czarzasty w Lublinie o komisji ds. pedofilii

/ Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

SLD nie weźmie udziału w państwowej komisji dla badania przypadków pedofilii – powiedział przewodniczący partii Włodzimierz Czarzasty. "PiS stworzył taką atmosferę bezkarności Kościoła, że jest w tej sprawie niewiarygodny" – uzasadnił.

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu poinformował o podjęciu decyzji o powołaniu państwowej komisji do zbadania wszelkich przypadków pedofilii. Zaprosił jednocześnie do tej komisji przedstawicieli opozycji.

Czarzasty oświadczył, że SLD nie weźmie udziału w takiej komisji. "Nie weźmiemy udziału w żadnej komisji powoływanej przez PiS w sprawie pedofilii. To PiS stworzył taką atmosferę bezkarności Kościoła w Polsce, że jest w tej sprawie w ogóle niewiarygodny" – powiedział Czarzasty na konferencji prasowej w Lublinie.

Szef SLD podkreślił, że tę atmosferę bezkarności tworzy m.in. "nietransparentne finansowanie Kościoła w Polsce". Przypomniał, że rok temu SLD złożył wniosek, poprzez pos. Jacka Protasiewicza, o ujawnienie finansowania ze Skarbu Państwa i ze spółek Skarbu Państwa Kościoła katolickiego w Polsce. "Nie dostaliśmy przez rok od premiera odpowiedzi, pomimo, że jest to interpelacja. Podejrzewamy, że jest to około 8 mld zł co roku, które w sposób nietransparentny, a w związku z tym może oszukańczy, idą na ręce Kościoła katolickiego" – mówił Czarzasty.

Jego zdaniem tworzona jest "atmosfera, że episkopatowi w Polsce wszystko wolno", a także uleganie mu w sprawie tworzenia ustaw. Podał przykład niedziel wolnych od handlu, o co – jak przypominał – najpierw wnioskował episkopat, a potem "gdy został oskarżony o ingerowanie w ustawy, to się wycofał i Solidarność się nagle w tej sprawie pojawiła".

Czarzasty zarzucił "obłudne działalnie" ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. "Jeżeli by chciał walczyć w pedofilią, to by w tej chwili z urzędu nakazał prokuratorom, żeby nakazali policji zabezpieczenie wszystkich akt dotyczących pedofilii, które są w Kościele katolickim" – powiedział.

Czarzasty przyjechał do Lublina udzielić poparcia kandydującemu do Parlamentu Europejskiego Riadowi Haidarowi, który startuje w wyborach z trzeciego miejsca na liście Koalicji Europejskiej w województwie lubelskim.

Haidar jest Syryjczykiem, od wielu lat jest ordynatorem oddziału neonatologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej.

Po uzyskaniu licencjatu z fizyki i matematyki w Damaszku przybył do Polski w 1972 r. Ukończył studia medyczne w Lublinie. W 1989 r. uzyskał polskie obywatelstwo. Od 2010 r. jest radnym sejmiku województwie lubelskiego, wcześniej przez dwie kadencje był radnym miasta Biała Podlaska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl