Ruszył z siekierą na policjanta. Jest wyrok w sprawie 35-latka

/ pixabay.com/CC0/WilliamCho

  

W środę Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał 35-letniego Grzegorza S. na 10 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa policjanta na służbie. W sierpniu 2018 r. S. podczas interwencji policji w jednej z podwrocławskich miejscowości zaatakował jednego z funkcjonariuszy siekierą.

Do zdarzenia doszło w dniu 3 sierpnia 2018r. w jednej z podwrocławskich miejscowości. Podczas wykonywania czynności służbowych przez policję, Grzegorz S. rzucił się na jednego z funkcjonariuszy z Komisariatu w Kątach Wrocławskich i trzymaną w ręku siekierą dwukrotnie zamachnął się w kierunku głowy pokrzywdzonego. Dzięki szybkiej reakcji i uchyleniu się od ciosów, pokrzywdzony uniknął uderzenia.

- Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, że miał siekierę w rękach, bo rąbał drewno. Zaprzeczył, by kierował siekierę w stronę policjantów. Dodał,  że jedynie podniósł siekierę do góry, gdy policjanci chcieli go zatrzymać

- mówiła kilka miesięcy temu rzecznik wrocławskiej prokuratury, Małgorzata Klaus.

Oskarżony zarzuconego mu czynu dopuścił się działając w warunkach powrotu do przestępstwa, tzw. recydywy. Był on uprzednio skazany przez sąd za znęcanie się nad swoimi rodzicami na karę 2 lat pozbawienia wolności.   

Sąd Okręgowy we Wrocławiu w środę skazał Grzegorza S. oskarżonego o usiłowanie zabójstwa funkcjonariusza Policji w związku na karę 10 lat pozbawienia wolności, zgodnie z wnioskami zaproponowanymi przez prokuraturę.Wyrok nie jest prawomocny.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: prokuratura.wroclaw.pl, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Skazani za przemyt ludzi

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Wyroki od dwóch i pół do 11 lat więzienia orzekł sąd w węgierskim mieście Zalaegerszeg dla 10 mężczyzn, którzy działając w międzynarodowej organizacji przestępczej, przemycali ludzi do Unii Europejskiej.

Skazani – obywatele Afganistanu, Pakistanu, Indii, Albanii, Czech i Rumunii – od lata 2016 r. organizowali przerzut migrantów przybywających z krajów bałkańskich na Węgry, a następnie do Europy Zachodniej. Rekrutowali też kierowców i zdobywali samochody osobowe i ciężarowe.

67 razy przerzucili migrantów za pieniądze w grupach po 10-30 osób. Przeprowadzali ich piechotą przez granicę z Serbią na Węgry, po czym małymi samochodami ciężarowymi przewozili do innych krajów Unii Europejskiej.

Główny oskarżony został skazany na 11 lat więzienia, trzech mężczyzn na sześć i pół roku, jeden na cztery i pół roku, jeden na trzy i pół roku, a pozostali na kary od półtora roku do trzech lat i trzech miesięcy pozbawienia wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl