Prawie 100 mln dolarów za rzeźbę.... królika

"Królik" Jeffa Koonsa / fot. Christie's/mat.pras.

  

Rzeźba znanego i modnego rzeźbiarza Jeffa Koonsa "Królik" została w środę sprzedana na aukcji w Nowym Jorku za 91 mln dolarów, ustanawiając nowy rekord ceny uzyskanej kiedykolwiek na aukcji za dzieło żyjącego artysty.

Dzieło wykonane w nierdzewnej stali w 1985 r., nabył na aukcji w domu Christie's Robert E. Mnuchin, ojciec obecnego sekretarza skarbu USA Stevena Mnuchina. Cena wywoławcza wynosiła 50 mln dolarów. Poprzedni rekord należał do brytyjskiego malarza Davida Hockneya, którego obraz "Portret artysty (Basen z dwiema figurami)" został sprzedany w ub. r. za 90,3 mln dolarów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rok prezydentury Trzaskowskiego i... druzgocące podsumowanie! "Zrobił kpinę z własnego programu"

Zdjęcie ilustracyjne / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska; trzaskowskiwatch.com

  

- Nie było w Polsce jeszcze polityka, który zrobił sobie taką kpinę z własnego programu - tak rok rządów Rafała Trzaskowskiego podsumowuje europoseł Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki. Według niego, Trzaskowski złamał zdecydowaną większość swoich obietnic. Po potwierdzenie odsyła do strony "Trzaskowski Watch".

22 listopada 2018 roku Rafał Trzaskowski objął stanowisko prezydenta Warszawy. W pierwszą rocznicę tego wydarzenia przyszedł czas na podsumowania tego, co zostało przez ten rok zrobione.

- Dokładnie rok temu został zaprzysiężony Rafał Trzaskowski. Nie było w Polsce jeszcze polityka, który zrobił sobie taką kpinę z własnego programu. Na 59 obietnic, które da się zweryfikować - złamał 55

- napisał w mediach społecznościowych europoseł Patryk Jaki, który rywalizował z Trzaskowskim o fotel prezydenta Warszawy.

Według europarlamentarzysty, Warszawa pogrąża się w marazmie.

- Dalej nie ma wizji rozwoju Warszawy. Jest marnotrawienie pieniędzy na strefę palet‬, tramwaje różnorodności, zobowiązania z LGBT +. Miasto zżera korupcja i kolejne kryzysy wynikające z niekompetencji jak Czajka. Jakość rządzenia spadła w stosunku do Hanny Gronkiewicz-Waltz czego symbolem stały się problem z Kozami. Warszawa PO była jednym miastem w Polsce, które miało problem z wypłatą 500 Plus. Prezydent zamiast zająć się przyziemnymi sprawami miasta rozpętał wojnę ideologiczna a sami bawi się podróżami po świecie

- dodał Jaki.

Jakby na potwierdzenie tych słów, zaglądamy na stronę trzaskowskiwatch.com. Wita nas hasło: "Rafał Trzaskowski naobiecywał... Ile z tego zostało? Sprawdź sam". Trzeba przyznać, że bilans jest druzgocący dla prezydenta Warszawy.

Kolorem zielonym zaznaczono spełnione obietnice, stanowiące tylko ponad 6 procent ogółu. Pojawia się tam słynna karta LGBT, a do tego bezpłatne szczepienia dla warszawiaków, którzy ukończyli 65. rok życia, program szczepień ochronnych przeciw HPV dla 12-letnich dzieci i dofinansowanie programu in vitro.

Zdecydowanie więcej, bo 55, jest obietnic niespełnionych. Wśród nich są takie, które "oczekują na reakcję", ale też wiele jest z gatunku tych, które już są przesądzone: jak na przykład Budowa obwodnicy Śródmiejskiej poprowadzonej w tunelu pod rondem Wiatraczna, posadzenie miliona drzew do 2020 roku, budowa Nadwiślańskiego Parku czy modernizacja stadionu Polonii. Zresztą, w kwestiach sportowych wątpliwości jest więcej - na przykład o zamknięty stadion na Marymoncie walczyć muszą działacze sportowi, na czele z dziennikarzem Krzysztofem Stanowskim.

[polecam:https://niezalezna.pl/297858-dziwi-mnie-opryskliwy-ton-prezydenta-stanowski-reaguje-na-slowa-trzaskowskiego-o-ukladach]

Krótko mówiąc - dotychczasowa prezydentura Trzaskowskiego w stolicy rysuje się głównie w barwach, jakimi zaznaczone są niespełnione obietnice. Zobaczcie zresztą sami - na www.trzaskowskiwatch.com.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl