Trudne realia w relacjach z Izraelem

  

Czas to sobie jasno powiedzieć. To żydowscy radykałowie własnymi rękoma usiłują rozmontować dobre relacje między Polską a Izraelem. To jeden ze smutnych wniosków, jaki nasuwa się po ataku w Tel Awiwie na Marka Magierowskiego, ambasadora RP w Izraelu.

Przez trzy dekady III RP strona polska robiła, co mogła, by okazać wspólnocie żydowskiej nie tylko swoją życzliwość, ale i głębokie poczucie dziejowej wspólnoty. Antysemityzm, a także programowa niechęć do Izraela w naszej polityce i życiu społecznym nie dawały żadnego istotnego poparcia – były domeną osobników, których ogół nie traktował serio. Dziś można odnieść wrażenie, że to żydowscy radykałowie usilnie zwracają naszą uwagę na fakt, że czym innym jest głęboka cześć dla ofiar Szoah, a czym innym – bieżąca polityka i nastroje społeczne w Izraelu. To faktycznie im się udaje. Czy to powód, by tracić nadzieję na dobre relacje? Trzeba raczej myśleć, jak działać w nowych realiach, tak żeby nie pozostać w roli chłopca do bicia w międzynarodowej polityce. A politycy Izraela powinni pomyśleć, dlaczego ostatnio nawet „Gazeta Wyborcza” krytycznie się odnosi do żydowskiej strategii wobec Polski.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts