W przyszły czwartek w Kampusie Głównym UW, w budynku Samorządu Studentów, ma się odbyć konferencja poświęcona związkom homoseksualnym pt. "O co chodzi tęczowym rodzinom?". Organizatorem wydarzenia jest sekcja "Queer UW" - pisze dziennik.

"Jak żyją tęczowe rodziny w Polsce? Czego wymaga od nich życie w kraju, w którym według litery prawa pozostają wobec siebie obcymi osobami? Wiele par homoseksualnych wychowuje dzieci. Jak radzą sobie w szkole, w urzędzie, w przychodni? Czym różnią się od tradycyjnego modelu rodziny i dlaczego tak dużo osób LGBT je wybiera?"

- takie treści mają pojawić się na seminarium.

"W pierwszym bloku chodzi o to, żeby przybliżyć sytuację rodzin, które wychowują dzieci w Polsce lub chcą te dzieci mieć. Jakie mają problemu prawne, a jakie wynikające z sytuacji, jaka panuje w społeczeństwie. Jak sobie radzą z tymi problemami, ile da się załatwić albo dogadać. Można by przedstawić wyniki badań np. ile około takich rodzin jest w Polsce, jaka jest ich sytuacja, gdzie mieszkają"

- pisze szerzej o tematach seminarium "ND".

Do tej pory nie ma informacji, kim są prelegenci. Jak jednak zauważa dziennik, całe wydarzenie ma charakter propagandowy i jedynym jego celem jest przedstawienie homoseksualistów jako grupy rzekomo dyskryminowanej w społeczeństwie.

"Nasz Dziennik" informuje, że według informacji podanych na jednym z portali społecznościowych konferencja została sfinansowana z budżetu Samorządu Studentów UW.