Kto próbuje podkręcać atmosferę przed wyborami? Dworczyk: "my na to nie pozwolimy"

/ Telewizja Republika

  

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, mówił w programie "W punkt" o ostatnich napięciach na linii Polska-Izrael oraz o histerii związanej z amerykańską "ustawą 447". - Komuś zależy, żeby ta atmosfera była napięta i ktoś chce to wykorzystać na finiszu kampanii wyborczej. Kukiz czy Konfederacja to formacje, które najgłośniej o tym mówią. My na pewno nie pozwolimy [...] rozniecać tego rodzaju emocji w okresie przedwyborczym - mówił w rozmowie z Katarzyną Gójską minister Dworczyk.

Gość programu zwrócił uwagę na to, że napięcia generowane są zarówno z zewnątrz kraju, i jak z wewnątrz:

W ostatnich dniach możemy zaobserwować kilka zdarzeń, które mają wpłynąć na zaostrzenie sytuacji, ostatnio mieliśmy sprawę przyjazdu delegacji z Izraela i zmiany w ostatniej chwili jej składu.

Polityk skomentował też oczywiście napaść na ambasadora RP w Izraelu Marka Magierowskiego:

Wydarzenie skandaliczne i niedopuszczalne. To nie może być tolerowane. Do MSZ wezwano panią ambasador Azari. Przekazaliśmy protest w tej sprawie i oczekiwanie wzmocnienia bezpieczeństwa wokół placówki.

Dworczyk wspomniał też o "dostrzegalnym wzmożeniu w Polsce", gdzie różne grupy polityczne próbują wzmocnić napięcie wokół tzw. roszczeń żydowskich. - Komuś zależy, żeby ta atmosfera była napięta i ktoś chce to wykorzystać na finiszu kampanii wyborczej. Kukiz czy Konfederacja to formacje, które najgłośniej o tym mówią - stwierdził szef Kancelarii Premiera.

Podkreślił przy tym:

"Póki rządzi Prawo i Sprawiedliwość, będziemy przypominać o tym, że to my byliśmy ofiarami II wojny światowej. Nie ma mowy o żadnych roszczeniach".

OBEJRZYJ FELIETON REDAKTOR KATARZYNY GÓJSKIEJ

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, telewizjarepublika.pl


Wczytuję komentarze...

Powieszony czy uduszony? Opublikowano wyniki sekcji zwłok Epsteina - miliardera-pedofila

/ Florida Department of Law Enforcement [Public domain]

  

W piątek po południu czasu lokalnego ogłoszone zostały rezultaty autopsji zwłok Epsteina. 66-latek został znaleziony w ubiegłą sobotę martwy w celi aresztu federalnego na Manhattanie. Jeffrey Epstein przebywał tam pod zarzutem molestowania nieletnich. Groziła mu kara 45 lat więzienia.

Miliarder próbował popełnić samobójstwo dwa tygodnie temu, po czym poddany został specjalnemu nadzorowi, który miał zapobiec powtórnej próbie targnięcia się na życie. Jednak z jakiegoś powodu 6 dni przed jego śmiercią specjalny monitoring celi znanego finansisty został zniesiony.

Epstein został znaleziony martwy w celi aresztu miejskiego w minioną sobotę nad ranem.

Dr Barbara Sampson, która dokonała sekcji zwłok Epsteina, w swoim raporcie oświadczyła:

„Po dokładniej analizie podczas pełnej autopsji stwierdzam, że przyczyną śmierci więźnia było powieszenie”.

Raport zawiera wiele szczegółów, jednym z nich jest opis kości szyjnych Epsteina, które były połamane.

Spekulacje na temat tego, dlaczego i jak zginął podejrzany, trwają nadal. Dr John Torres, ekspert medyczny i komentator w stacji telewizijnej NBC, stwierdził, że złamanie tych konkretnych kości szyjnych może wskazywać na powieszenie, ale także na uduszenie.

Trwa także dochodzenie w sprawie nieprawidłowości, do których doszło w areszcie. Dwóch strażników, którzy ponoć spali na służbie, zamiast pilnować Epsteina, odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych, a trzeciego przeniesiono do innego aresztu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl