Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnym deszczem, a także przed burzami IMGW wydało dla woj. lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego oraz lubelskiego. Intensywnego deszczu, ale bez burz, mogą spodziewać się mieszkańcy województwa dolnośląskiego oraz opolskiego.

Jak wyjaśnia instytut, ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

Deszczowa pogoda będzie utrzymywać się także w czwartek. Opadów deszczu należy spodziewać się w pasie od Ziemi Lubuskiej przez południowe Podlasie i wschodnie Mazowsze. Na południowym wschodzie kraju mogą wystąpić burze. Maksymalna temperatura w czwartek będzie się wahać od 11-12 st. nad morzem, 15 st. na północy do 20 st. na południowym wschodzie oraz miejscami w centrum.

W piątek mogą nadal występować przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna wahać się będzie od 14 st-16 st. nad morzem, 17 st. na północy do 21-22 st. na południowym wschodzie kraju.