Minister Ziobro do polityków Platformy: Chroniliście pedofilów, stanęliście za nimi frontem

zdjęcie ilustracyjne / denise_is_here CCO

  

Politycy opozycji od tygodnia ścigają się w tym, kto z nich w czasach rządów kolacji PO-PSL zrobił więcej dla walki z pedofilią w Polsce. - Wy macie gęby pełne frazesów, my mamy propozycje konkretnych rozwiązań, które uderzają w pedofilów – odpowiedział im dziś w Sejmie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. 

Minister sprawiedliwości w ramach sejmowej debaty nad projektem nowelizacji Kodeksu karnego, który przewiduje zaostrzenie kar m.in. za przestępstwa związane z pedofilią, odpowiadał na pytania posłów opozycji. Ocenił, że sprzeciwiają się oni „zdecydowanie konkretnym propozycjom, które mają służyć poprawie bezpieczeństwa dzieci”.

- Sprzeciwialiście się rejestrowi pedofili, który wprowadził do polskiego Kodeksu karnego obowiązek informowania o wiarygodnych informacjach związanych z pedofilią. Dlaczego, wy tego nie zrobiliście? Rządziliście tak długo

- pytał Ziobro posłów opozycji.

- Na tym polega różnica „wy mówicie, my robimy”.(..) To my wprowadziliśmy zasadę, że dzieci są i będą dużo bardziej skutecznie chronione w związku z działaniami pedofilów. Chcecie zakrzyczeć fakty. To różni nas, że my działamy, a wy krzyczycie. Wy macie gęby pełne frazesów, my mamy propozycje konkretnych rozwiązań, które uderzają w pedofilów

- podkreślał Ziobro.

Jak przekonywał szef Ministerstwa Sprawiedliwości, to dzięki pracy prokuratury zwiększyła się wykrywalność przestępstw seksualnych. "Prokuratura, którą nadzoruję, w znacznie bardziej intensywny sposób prowadzi te sprawy, również dotyczące zdarzeń w okresie waszych rządów - wtedy były umarzane, a teraz są wszczynane" - zwrócił się Ziobro do posłów PO.

Wskazał, że do zdarzeń - ujawnionych w filmie braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" - dochodziło w latach '80 i '90. "Który z tych wymienionych w tym filmie sprawców działał w okresie, kiedy jestem prokuratorem generalnym? Żaden" - oświadczył Ziobro.

"My chcieliśmy, żeby ci przestępcy nie mogli wyjść, wy przeciwstawialiście się zaostrzeniom kar" - zarzucił politykom PO szef Ministerstwa Sprawiedliwości. "Sąd orzekał niskie kary. My domagaliśmy się zmian, a wy żeście tego nie poparli - byliście przeciwko tym zmianom, działaliście na rzecz pedofilów, stanęliście frontem za pedofilami" - stwierdził minister sprawiedliwości.

"Przez tak długi czas odpowiadaliście za działanie państwa, za prokuratury, za działanie policji. Co żeście robili pytam? Głównie chroniliście pedofilów i sprzeciwialiście się zaostrzeniu kar dla nich"

- ocenił Ziobro.

Kara za czyny pedofilskie - jak podkreślił Ziobro - nie może być tylko nieuchronna, ale musi przewidywać długie wyroki. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pożar w studiu animacji. Są ofiary

/ twitter.com screen

  

Co najmniej 10 osób zginęło, a blisko 40 odniosło obrażenia w czwartek w pożarze studia animacji na przedmieściach Kioto w środkowozachodniej części wyspy Honsiu w Japonii - podała lokalna policja i służby ratunkowe, na które powołuje się agencja Kyodo.

Kilkoro spośród poszkodowanych jest nieprzytomnych.

Associated Press, Reuters i AFP piszą o jednej ofierze śmiertelnej i co najmniej 35 rannych, spośród których dziesięcioro jest w stanie ciężkim.

Policja aresztowała już 41-letniego mężczyznę pod zarzutem podpalenia. Podejrzany również doznał obrażeń i został odwieziony do szpitala.

Pożar wybuchł około godz. 10.30 czasu lokalnego (godz. 3.30 w Polsce) w miejscowości Uji, w trzykondygnacyjnym budynku studia animacji, gdy mężczyzna wbiegł do środka i rozlał niezidentyfikowany płyn, który spowodował pożar - poinformowała straż pożarna i policja w prefekturze Kioto.

Telewizja NHK pokazywała zdjęcia, na których widać, jak z budynku studia wydobywa się szary i czarny dym. Płomienie opanowano po kilku godzinach.

Według straży pożarnej w momencie wybuchu pożaru w budynku przebywało ponad 70 osób, ale większość z nich zdołała wydostać się na zewnątrz. Przed siedzibą studia ustawiono namiot, w którym udzielono pierwszej pomocy medycznej.

Kyoto Animation, lepiej znane jako KyoAni, zostało założone w 1981 roku jako studio produkcji animacji i komiksów. Znane jest z megahitowych historii o licealistkach, w tym "Lucky Star", "K-On!" i "Haruhi Suzumiya".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl