Minister Ziobro do polityków Platformy: Chroniliście pedofilów, stanęliście za nimi frontem

zdjęcie ilustracyjne / denise_is_here CCO

  

Politycy opozycji od tygodnia ścigają się w tym, kto z nich w czasach rządów kolacji PO-PSL zrobił więcej dla walki z pedofilią w Polsce. - Wy macie gęby pełne frazesów, my mamy propozycje konkretnych rozwiązań, które uderzają w pedofilów – odpowiedział im dziś w Sejmie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. 

Minister sprawiedliwości w ramach sejmowej debaty nad projektem nowelizacji Kodeksu karnego, który przewiduje zaostrzenie kar m.in. za przestępstwa związane z pedofilią, odpowiadał na pytania posłów opozycji. Ocenił, że sprzeciwiają się oni „zdecydowanie konkretnym propozycjom, które mają służyć poprawie bezpieczeństwa dzieci”.

- Sprzeciwialiście się rejestrowi pedofili, który wprowadził do polskiego Kodeksu karnego obowiązek informowania o wiarygodnych informacjach związanych z pedofilią. Dlaczego, wy tego nie zrobiliście? Rządziliście tak długo

- pytał Ziobro posłów opozycji.

- Na tym polega różnica „wy mówicie, my robimy”.(..) To my wprowadziliśmy zasadę, że dzieci są i będą dużo bardziej skutecznie chronione w związku z działaniami pedofilów. Chcecie zakrzyczeć fakty. To różni nas, że my działamy, a wy krzyczycie. Wy macie gęby pełne frazesów, my mamy propozycje konkretnych rozwiązań, które uderzają w pedofilów

- podkreślał Ziobro.

Jak przekonywał szef Ministerstwa Sprawiedliwości, to dzięki pracy prokuratury zwiększyła się wykrywalność przestępstw seksualnych. "Prokuratura, którą nadzoruję, w znacznie bardziej intensywny sposób prowadzi te sprawy, również dotyczące zdarzeń w okresie waszych rządów - wtedy były umarzane, a teraz są wszczynane" - zwrócił się Ziobro do posłów PO.

Wskazał, że do zdarzeń - ujawnionych w filmie braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" - dochodziło w latach '80 i '90. "Który z tych wymienionych w tym filmie sprawców działał w okresie, kiedy jestem prokuratorem generalnym? Żaden" - oświadczył Ziobro.

"My chcieliśmy, żeby ci przestępcy nie mogli wyjść, wy przeciwstawialiście się zaostrzeniom kar" - zarzucił politykom PO szef Ministerstwa Sprawiedliwości. "Sąd orzekał niskie kary. My domagaliśmy się zmian, a wy żeście tego nie poparli - byliście przeciwko tym zmianom, działaliście na rzecz pedofilów, stanęliście frontem za pedofilami" - stwierdził minister sprawiedliwości.

"Przez tak długi czas odpowiadaliście za działanie państwa, za prokuratury, za działanie policji. Co żeście robili pytam? Głównie chroniliście pedofilów i sprzeciwialiście się zaostrzeniu kar dla nich"

- ocenił Ziobro.

Kara za czyny pedofilskie - jak podkreślił Ziobro - nie może być tylko nieuchronna, ale musi przewidywać długie wyroki. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Gwardia Putina zabłysnęła w „komedii”. Tłumaczą, że to ktoś inny, ale kto im uwierzy?

  

Prawdziwe czy inscenizacja? W każdym razie bardzo zabawne. W rosyjskim internecie krąży nagranie, na którym funkcjonariusze służb specjalnych - Rosgwadrdii - podlegającej bezpośrednio prezydentowi Federacji Rosyjskiej, próbują zatrzymać podejrzanego. Obejrzyjcie sami! Zabawa gwarantowana.

Nagranie na swoim profilu na Twittrze opublikował m.in. rosyjski opozycjonista, założyciel Fundacji ds. Walki z Korupcją Aleksiej Nawalny.

Zasadzka pokazana na filmie natychmiast kończy się porażką: podejrzany zauważa funkcjonariuszy sił specjalnych, wsiada do samochodu i rusza z miejsca. Żołnierze Rosgwardii udają się w pościg, tylko zamiast wsiąść do swojego samochodu biegną za odjeżdżającym podejrzanym, który szybko wyjeżdża przez bramę. Tymczasem siły bezpieczeństwa tejże bramy „pokonać” nie mogą prze kilka minut. Na końcu filmu okazuje się, że funkcjonariusze zapomnieli... jednego ze swoich kolegów. Próbuje on biec za odjeżdżającym busem.

Przedstawiciele Rosgwardii twierdzą, że przeprowadzili swoją kontrolę, która miała wykazać, że to nie są ich żołnierze. 

Rosgwardia została utworzona w 2016 r. Zgodnie z ustawami do zadań gwardii należy zapewnienie, wspólnie z policją, porządku i bezpieczeństwa publicznego, udział w walce z terroryzmem i ekstremizmem oraz obrona terytorialna kraju. Inne funkcje to np. ochrona szczególnie ważnych obiektów i ładunków czy wspieranie jednostek Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) przy ochronie granic państwowych.

Rosgwardia ma prawo do używania broni w tłumie ludzi w celu np. zapobieżenia aktowi terrorystycznemu, uwolnienia zakładników, odparcia ataku na ważne obiekty państwowe. Funkcjonariusze mogą zatrzymywać osoby podejrzane na czas do trzech godzin, przeprowadzać kontrolę dokumentów i środków transportu.

Mimo dyskusji o tym czy na nagraniu są prawdziwi funkcjonariusze sił specjalnych, w sieci pojawiły się zabawne przeróbki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezlezna.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl