Legutko: nie będzie dyktatu starej UE

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Myślę, że po wyborach struktura władzy w UE będzie bardziej zrównoważona, że już nie będzie dyktatu "starej" UE wobec "nowej" UE, Europy Zachodniej wobec Europy Wschodniej – podkreślił w środę europoseł PiS prof. Ryszard Legutko, kltry ubiega się o reelekcję w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

Prof. Legutko jest "dwójką" na liście kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego.

"Obroń swoje prawa to oznacza również prawa państw członkowskich, które tworzą UE, odejście od tego, że w UE są równi i równiejsi" – podkreślił prof. Legutko na konferencji prasowej w Krakowie. "Wygląda na to, że teraz może się to zmienić" - zaznaczył. "Nie może być bowiem tak, że jednym krajom wolno reformować sądy, a innym nie wolno, nie może być tak, że jednym krajom wolno wycinać zainfekowane drzewa, a innym nie wolno, że jednym krajom wolno subwencjonować stocznie a innym nie" – zaznaczył Legutko.

Jak zauważył, wśród krajów i społeczeństw tworzących UE jest "wyraźny ruch na rzecz reformy Unii".

"Polska, PiS, rząd polski był jednym z pierwszych, które to hasło reformy zaczął głosić. Myślę, że po tych wyborach wiele zmieni się na lepsze. Myślę, że struktura władzy w UE będzie bardziej zrównoważona, że już nie będzie dyktatu +starej+ UE wobec +nowej+ UE, Europy Zachodniej wobec Europy Wschodniej"

- podkreślił europoseł.

Zaapelował do "wszystkich, którym leży na sercu sanacja UE" i "wzrost roli Polski", żeby "szli do wyborów świadomie" i oddali głos na listę PiS.

Szef krakowskich struktur PiS, senator Marek Pęk zachęcał do udziału w wyborach do PE. "Chcemy, ażeby Polacy w tych wyborach opowiedzieli się za tym wszystkim, co określamy jako polska normalność. I tego będziemy bronić" – podkreślił Pęk.

Dodał, że PiS nigdy nie zgodzi się na politykę wobec uchodźców "która była proponowana całej Europie bez naszej zgody". "Udowodniliśmy, że ta polityka jest nietrafiona, szkodliwa, niebezpieczna" – powiedział.

Pęk poinformował, że w niedzielę o godz. 11 w Krakowie odbędzie się konwencja PiS z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego i kandydatów do PE z okręgi małopolsko- świętokrzyskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Hakerzy zaatakowali... policję

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Nieznani hakerzy włamali się w nocy z piątku na sobotę do serwisu rozsyłającego informacje prasowe londyńskiej policji metropolitalnej. Opublikowali na stronie i w mediach społecznościowych obraźliwe wiadomości. "Co zrobicie, zadzwonicie po policję?" - kpili.

Hakerzy włamali się do systemu dystrybucyjnego, który automatycznie zamieszcza informacje na stronie i kontach społecznościowych policji, a także rozsyła je do akredytowanych dziennikarzy. Łącznie opublikowano kilkanaście wpisów, które obrażały policję oraz zawierały niepotwierdzone oskarżenia dotyczące innych osób.

Nadinspektor Roy Smith z Metropolitan Police potwierdził, że taki incydent miał miejsce. Napisał na Twitterze, że doszło do "nieautoryzowanego dostępu" do oficjalnych kont policji.

"Nasz zespół prasowy ciężko pracuje, aby usunąć te wiadomości i zadbać o bezpieczeństwo konta. Prosimy o ignorowanie tweetów, dopóki nie potwierdzimy, że nasze konto jest z powrotem pod kontrolą"

- zaapelował.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl