Uwaga na fałszywe konto T. Sakiewicza. Komuś bardzo nie podoba się działalność naczelnego „GP”

zdjęcie ilustracyjne / TheDigitalArtist CC0

  

Machina dezinformacji pracuje pełną parą. W miarę zbliżenia się wyborów do Parlamentu Europejskiego nasiliła się aktywność nieznanych sprawców, którzy podszywają się na Twitterze pod naczelnego tygodnika „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”. Zgodnie z art. 190a kodeksu karnego za kradzież tożsamości grozi od 3 do 10 lat więzienia.

Oszuści, którzy skradli wizerunek publicysty oraz podszywają się pod niego, posługując jego imieniem i nazwiskiem w ostatnich dniach, są szczególnie aktywni. Codziennie na fałszywym koncie pojawia się kilkanaście wpisów drwiących z wydarzeń politycznych, działaczy społecznych i samego redaktora naczelnego „GP” i „GPC”.

Fałszywe wpisy uzyskują dziesiątki laików i podań dalej…Są wykorzystywane do ataków na publicystę.

Jak pisała „Codzienna” - według raportu przygotowanego przez amerykańską firmę SafeGuard Cyber, zajmującą się cyberbezpieczeństwem, aż 241 mln Europejczyków jest wystawionych na działanie rosyjskiej propagandy w internecie.

[polecam: https://niezalezna.pl/271505-ekspert-ds-sluzb-specjalnych-dla-gpc-rosjanie-hakuja-fakty-i-rozum-przeciwnika]

- Zorganizowane kampanie dezinformacyjne z zagranicy mają na celu pogłębienie polaryzacji w społeczeństwie. To sprawia, że trudno je rozpoznać, doświadczamy cyfrowego wyścigu zbrojeń. Europa musi się na to przygotować

cytował z kolei ostrzeżenie unijnej komisarz sprawiedliwości Very Jourovej portal niezalezna.pl. Urzędnik przestrzegła zwłaszcza przed zagrożeniami ze strony Rosji.


Tak wygląda prawdziwe konto Tomasza Sakiewicza:   

Tomasz Sakiewicz @TomaszSakiewicz

"Fejkowe", przed którym ostrzegaliśmy, posługiwało się podpisem bez literki "z" w imieniu:

Tomasz Sakiewicz @TomasSakiewicz

Po naszym tekście fałszywe konto zostało zlikwidowane. Ostrzegamy jednak przed innymi, które mogą powstać, wykorzystując podobieństwo nazwy do prawdziwego konta naczelnego "GP".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kobieta wiceministrem obrony w Afganistanie

/ skeeze CC0

  

Munera Jusufzada została mianowana wiceministrem obrony Afganistanu jako pierwsza kobieta na tym stanowisku - poinformowały dziś afgańskie media.

Do tej pory pełniła ona funkcję dyrektora do spraw koordynowania programów dotyczących zagadnień kulturalnych, politycznych i społecznych w urzędzie prezydenta państwa. W resorcie obrony będzie odpowiadać za sprawy personalne i szkoleniowe.

Przemawiając na uroczystości wprowadzenia nowej wiceminister na jej urząd, pełniący obowiązki ministra obrony Asadullah Chalid zaznaczył, że w różnych departamentach resortu pracuje kilka kobiet, ale jest to pierwszy przypadek objęcia przez kobietę stanowiska na szczeblu kierowniczym.

Chalid wyraził pełne zaufanie do kwalifikacji nowej wiceminister oraz przekonanie, że będzie ona pomyślnie rozwiązywać problemy żołnierzy pełniących służbę i rodzin żołnierzy poległych. Jusufzada zadeklarowała, że jej priorytetami będą pomoc dla rodzin poległych oraz opracowanie planów zmniejszenia strat w ludziach, jakie ponoszą siły zbrojne.

Według afgańskich środków masowego przekazu mianowanie Jusufzady wywołało wśród Afgańczyków mieszane reakcje, czego odzwierciedleniem są wpisy w mediach społecznościowych. Na swym koncie na Facebooku nowa wiceminister zadeklarowała, że niektóre wypowiedzi mężczyzn w mediach społecznościowych budzą skojarzenia z okrzykami, jakie wznoszono w Kabulu w marcu 2015 w trakcie linczowania oskarżonej o spalenie Koranu 27-letniej Farchondy Malekzady.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl