Kto ws. Amber Gold zawiódł najbardziej? Wiceszef komisji śledczej nie ma wątpliwości: Donald Tusk

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Uważam, że ze strony byłego premiera Donalda Tuska możemy dzisiaj stwierdzić, że to osoba, która zawiodła miliony Polaków, bo jako prezes Rady Ministrów nie skorzystał z przysługujących mu uprawnień - zarówno nadzoru nad służbami specjalnymi, ale również nadzoru za instytucje rządowe, takie jak: KNF, UOKiK - powiedział Niezalezna.pl poseł PiS, Jarosław Krajewski, wiceszef sejmowej komisji ds. Amber Gold.

Małgorzata Wassermann, przewodnicząca sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold oceniła dziś, że nie ma żadnych wątpliwości, że Marcin P., szef Amber Gold, był tzw. słupem.

Dopytywany przez Niezalezna.pl poseł PiS Jarosław Krajewski, wiceszef sejmowej komisji o to, kto w takim razie był prawdziwą twarzą Amber Gold wskazał, że "jako komisja, działamy na podstawie i w granicach prawa".

Dzisiejsza ustawa o sejmowej komisji śledczej, która ma prawie 20 lat, jeśli chodzi o funkcjonowanie w Polsce, nie wprowadza np. mechanizmu podejmowania z inicjatywy własnej czynności operacyjnych, czyli np. wprowadzenia podsłuchów. To działania, które mogą podejmować organy stojące na straży praworządności, w tym np. prokuratura. Jeśli chodzi o to, kto stał za Marcinem P., oczywiście dysponujemy wiedzą niejawną znajdującą się w dokumentach, które dotarły do sejmowej komisji śledczej, jednak zakładam, że na to pytanie, będziemy mogli sobie odpowiedzieć, kiedy zakończy się postępowanie prokuratury, która nadal prowadzi śledztwo ws. afery Amber Gold. To prokuratura wyjaśnia, kto współpracował z państwem P.

- wyjaśnił.

Komisja bardzo krytycznie oceniła działania służb ws. Amber Gold. Krajewski, dopytywany przez Niezalezna.pl,. kto zawiódł najbardziej, po całej linii, odpowiedział:

Uważam, że ze strony byłego premiera Donalda Tuska, myślę, że możemy dzisiaj stwierdzić, że to osoba, która zawiodła miliony Polaków, bo jako prezes Rady Ministrów, nie skorzystał z przysługujących mu uprawnień - zarówno nadzoru nad służbami specjalnymi, ale również nadzoru za instytucje rządowe, takie jak: KNF, UOKiK. Zupełnie inne były deklaracje Donalda Tuska pod koniec sierpnia 2012 r. tutaj w Sejmie, który twierdził, że ta sprawa zostanie wyjaśniona. My dzisiaj, mając kilkanaście tomów akt, mamy pełne informacje o tym, jak po upadku Amber Gold funkcjonowało państwo i dlaczego do 2015 r. na ławie oskarżonych znajdowały się jedynie dwie osoby  - Katarzyna P. i Marcin P. Dlaczego nie było woli, żeby prokuratura postawiła zarzuty kolejnym osobom.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zła restauracja nie otrzyma odszkodowania

zdjęcie ilustracyjne / suetot CC0

  

Amerykański portal turystyczny TripAdvisor wygrał dziś proces wytoczony mu w Barcelonie przez hiszpańskiego właściciela dwóch restauracji. Przedsiębiorca twierdził, że na portalu było zbyt dużo negatywnych opinii klientów o jego placówkach.

Sąd w Barcelonie orzekł, iż właściciel restauracji Marina Beach Club oraz Panorama w Walencji nie miał prawa żądać odszkodowania od władz portalu TripAdvisor, gdyż nie doszło do ingerencji administratorów w opinie zamieszczane na jego stronie o obu lokalach.

Sędzia zaznaczył, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ „wszystkie filtry portalu działały poprawnie”. Oczyścił też amerykański portal z zarzutu o działanie w „złej wierze”.

W orzeczeniu sędzia wskazał, że restaurator miał możliwość zgłaszania poprawek dotyczących informacji o swoich placówkach. Wskazał, iż wycofanie opinii na ich temat byłoby działaniem na niekorzyść klientów.

Właściciel obu restauracji domagał się od portalu „odszkodowania za straty moralne” w wys. 660 tys. euro. Przedsiębiorca twierdził, że opinie internautów pojawiające się na portalu osłabiły wizerunek jego lokali.

W pozwie restaurator z Walencji oskarżył władze portalu o brak kontrolowania negatywnych komentarzy na temat swoich placówek gastronomicznych, a także o uniemożliwienie mu usunięcia swoich restauracji z grona lokali ocenianych przez użytkowników strony TripAdvisor.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl