Konfederacja wykorzystała wizerunek bez zgody! Cejrowski: Nie chcę być na plakatach wyborczych!

Konfederacja Janusza Korwin-Mikkego na swoich plakatach wyborczych wykorzystała wizerunek Wojciech Cejrowskiego. Jak się okazuje, bez jego zgody. - Nikt nie pytał mnie o zdanie, ani o pozwolenie na wykorzystanie wizerunku i nazwiska w kampanii politycznej - pisze słynny podróżnik na swoim profilu w mediach społecznościowych. - NIE CHCĘ BYĆ NA PLAKATACH WYBORCZYCH - dodaje.

Twitter/ Wojciech Cejrowski

Wojciech Cejrowski stanowczo sprzeciwia się wykorzystywaniu jego wizerunku na plakatach wyborczych. Choć, jak twierdzi, poprał program Konfederacji, nie został nawet zapytany o zgodę na wykorzystanie wizerunku w kampanii Konfederacji.

W internecie, na swoim profilu na Twitterze, stanowczo sprzeciwia się takim działaniom:


6 grudnia 2018 decyzję o wspólnym starcie podjęły partie KORWiN i Ruch Narodowy, a  w  styczniu 2019 dołączyły do niej organizacja Grzegorza Brauna Pobudka i stowarzyszenie Piotra Liroya-Marca Skuteczni (przy czym Skuteczni byli w koalicji z KORWiN od wyborów samorządowych w 2018 i od listopada tegoż roku tworzyli z nią wspólne koło poselskie Wolność i Skuteczni).

Start z jej listy zapowiedziała także działaczka antyaborcyjna Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina. W lutym 2019 koalicja zaczęła posługiwać się nazwą „Koalicja ProPolska”, jednak 27 lutego ogłoszono oficjalną nazwę „Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy”. 6 marca dołączyła – będąca w fazie rejestracji – partia „Federacja dla Rzeczypospolitej”, której założycielem i liderem jest Marek Jakubiak. 14 marca przedstawiciele środowiska kresowego (Włodzimierz Osadczy, Andrzej Zapałowski i Lucyna Kulińska) oraz Stowarzyszenie Zdrowy Rozsądek i Akademia Patriotów zapowiedzieli start z list Konfederacji w wyborach do PE.

22 marca koło poselskie Wolność i Skuteczni, wraz z przystąpieniem posłów niezrzeszonych Roberta Winnickiego (prezesa RN) i Marka Jakubiaka, przemianowało się na koło poselskie Konfederacja, a jego przewodniczącym (zastępując Piotra Liroya-Marca) został Jacek Wilk. 6 kwietnia 2019 odbyła się konwencja wyborcza Konfederacji, na której zaprezentowano ostateczny skład list wyborczych. Gościem specjalnym konwencji była działaczka społeczna i polonijna Maria Mirecka-Loryś. 10 kwietnia do koalicji przystąpiła Partia Kierowców.

Komitet zarejestrował listy wyborcze we wszystkich okręgach, znaleźli się na nich obaj dotychczasowi europarlamentarzyści partii KORWiN – Robert Iwaszkiewicz i Dobromir Sośnierz[13]. 25 kwietnia podczas konferencji prasowej posłowie Konfederacji ogłosili, że nowym przewodniczącym zostanie Marek Jakubiak, zastępując Jacka Wilka. 

1 maja 2019 – w 15. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej – Konfederacja wraz ze stowarzyszeniem Marsz Niepodległości oraz Młodzieżą Wszechpolską zorganizowały w Warszawie eurosceptyczny Marsz Suwerenności.

11 maja 2019 przedstawiciele Konfederacji wzięli udział w zorganizowanym przez stowarzyszenie Marsz Niepodległości marszu spod Kancelarii Prezesa Rady Ministrów do Ambasady Stanów Zjednoczonych przeciwko amerykańskiej ustawie JUST Act 447, która daje amerykańskiemu Departamentowi Stanu możliwość wspierania organizacji zrzeszających ofiary Holokaustu w sprawach roszczeń majątkowych bez spadkobierców.

 

Źródło: niezalezna.pl

#kampania #PE #plakaty #Wojciech Cejrowski #konferderacja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo