Ambasador Izraela Anna Azari o ataku na Magierowskiego: „Potępiam tego typu akty przemocy”

Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Głos w sprawie ataku na ambasadora RP Marka Magierowskiego zabrała ambasador Izraela w Polsce Anna Azari. Stanowczo sprzeciwia się ona napaści na polskiego dyplomatę i wyraża nadzieję, że był to odosobniony incydent. Wcześniej Anna Azari została wezwana do MSZ.

Apelujemy do strony izraelskiej o zabezpieczenie życia, dobra polskich dyplomatów zgodnie z obowiązującym prawem międzynarodowym, a także o jak najszybsze wyjaśnienie sytuacji związanej z atakiem na polskiego ambasadora w Tel Awiwie - oświadczyła w środę rzeczniczka MSZ Ewa Suwara.
 
Suwara zaznaczyła w rozmowie z dziennikarzami, że celem spotkania z ambasador Izraela Anną Azari było przekazania stanowiska Polski dotyczącego incydentu z udziałem ambasadora Marka Magierowskiego.
 
Nasze stanowisko jest jednoznaczne: wyrażamy ubolewanie, że incydent miał miejsce i apelujemy do strony izraelskiej o zabezpieczenie życia, dobra polskich dyplomatów zgodnie z obowiązującym prawem międzynarodowym i prosimy o jak najszybsze wyjaśnienie sytuacji, która miała miejsce w dniu wczorajszym i przedstawienia nam informacji na ten temat.
- powiedziała rzeczniczka MSZ.
 
Jak relacjonowała, ambasador Azari wyraziła ubolewanie, że taki incydent miał miejsce.
 
Głos w sprawie ataku na Magierowskiego zabrała również sama Azari.

Stanowczo sprzeciwiam się i potępiam tego typu akty przemocy; wierzę, że ten odosobniony incydent nie przesłoni tego: co pozytywne w relacjach izraelsko-polskich.
- oznajmiła.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Biały Dom twardo odpowiada Turcji

/ Pexels

  

Biały Dom wydał komunikat, w którym oznajmił, że Turcja nie może kupić amerykańskich samolotów F-35, jeśli wybrała rosyjski system S-400. Prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że rosyjski system obrony powietrznej będzie wdrożony w 2020 roku.

"F-35 nie mogą współistnieć z rosyjską platformą zbierającą dane wywiadowcze, która zostanie wykorzystana, aby zbadać nasze zaawansowane zdolności (bojowe)" - głosi komunikat Białego Domu.

We wtorek desygnowany na szefa Pentagonu Mark Esper powiedział na przesłuchaniu w komisji sił zbrojnych Senatu USA, że Ankara nie może w tej sytuacji otrzymać amerykańskich samolotów F-35. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl