Postaw na rozwój swojej firmy!

fot.Fotolia

  

Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy z wybranymi instytucjami finansującymi pomaga przedsiębiorcom rozwijać swoje firmy i zwiększać konkurencyjność na lokalnych rynkach.

Na takie podmioty czeka wachlarz produktów, z oprocentowaniem już od 0 proc. m.in.: pożyczki unijne, poręczenia i wejścia kapitałowe. Fundusze europejskie to nie tylko dotacje, ale również inne atrakcyjne instrumenty zwrotne. To co je wyróżnia to fakt, że po ich spłacie można znowu sięgnąć po te same środki. Mogą z nich skorzystać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z różnych sektorów, zarówno te, które zapuściły już korzenie na rynku, jak i nowe – stawiające pierwsze kroki w biznesie. Środki, które otrzymają, mogą wykorzystać na rozwój przedsiębiorstwa, poprawę jego efektywności energetycznej, czy wdrażanie innowacji. Tak bogata oferta nie jest tylko dla przedsiębiorców, ale również dla osób niepracujących i nieaktywnych zawodowo, które dzięki funduszom europejskim mogą zrealizować swój biznesowy plan. Przeczytaj i dowiedz się, jak je zdobyć.

Rozwiń firmę z funduszami europejskimi!

Przedsiębiorstwo – niezależnie od swoich rozmiarów i stażu na rynku – nieustannie ma potrzeby inwestycyjne. Wydatki na cele rozwojowe, modernizacyjne, czy innowacyjne… Powodów może być wiele, kosztów – jeszcze więcej. Narzędziem pomocnym w ich finansowaniu okazują się środki z funduszy europejskich, udzielane w formie pożyczek, poręczeń czy wejść kapitałowych. Wsparcie udzielane w piętnastu województwach z Regionalnych Programów Operacyjnych 2014–2020 pozwala przedsiębiorcom sfinansować m.in. zakup środków trwałych, takich jak maszyny i urządzenia, adaptację pomieszczeń i ich wyposażenie czy specjalistyczne oprogramowanie IT, które rozbuduje informatyzację wewnętrzną w firmie. Ponadto umożliwia inwestowanie w nowoczesne technologie, realizację nowych, innowacyjnych pomysłów, a co za tym idzie – wprowadzenie na rynek nowych ulepszonych produktów i usług. Dzięki atrakcyjnej formie finansowania z funduszy europejskich przedsiębiorcy mogą poprawić swój konkurencyjny potencjał i realizować działania inwestycyjne niezbędne do wejścia na rynki zagraniczne.

Dlaczego unijne pożyczki, poręczenia i wejścia kapitałowe są tak atrakcyjne?

Produkty unijne to uzupełnienie oferty rynku komercyjnego, szczególnie dla tych firm, które nie miałyby szansy otrzymać standardowego finansowania. Dlaczego warto skorzystać z tego typu produktów? Odpowiedź jest prosta! Po pierwsze i najważniejsze – stałe, niskie oprocentowanie, już od 0% w skali roku, na warunkach rynkowych lub korzystniejszych. Po drugie wysoka kwota finansowania – nawet do 20 mln zł (wysokość oprocentowania i maksymalna kwota finansowania zależna jest od województwa, w którym udzielane jest wsparcie oraz od rodzaju pożyczki). Do tego długi okres spłaty, który wynosić może nawet 20 lat, prosty i szybki proces uzyskania finansowania oraz brak opłat i prowizji. Co ważne, środki mają szansę otrzymać również firmy, które z różnych powodów mają utrudniony dostęp do finansowania komercyjnego, czyli te z krótką historią biznesową i kredytową. Niebagatelne znaczenie ma fakt, że istnieje możliwość karencji w spłacie kapitału. Otrzymanie pożyczki przebiega na szybkich i prostych zasadach. Aby starać się o środki, wystarczy zgłosić się do wybranej instytucji finansującej, współpracującej z BGK, która przeprowadzi przez cały proces uzyskania wsparcia. Kontaktując się bezpośrednio z instytucjami udzielającymi pożyczek, poręczeń i wejść kapitałowych w danym województwie, uzyskasz komplet informacji i pomoc przy wypełnianiu wniosku. Więcej informacji o produktach oferowanych na terenie województw znajduje się na stronie: pozyczkiunijne.bgk.pl

Poręczymy za Twoje przedsięwzięcia

Starasz się o kredyt? Realizujesz inwestycje rozwojowe, chcesz zwiększyć innowacyjny potencjał swojej firmy i potrzebujesz finansowego zabezpieczenia? Poręczenie jest idealnym rozwiązaniem! Możesz otrzymać finansowanie nawet do 2 mln zł, przy czym wysokość poręczenia może wynosić maksymalnie 80 proc. kwoty Twojego kredytu. Jeżeli realizujesz inwestycje na terenie województwa dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego lub wielkopolskiego, możesz otrzymać terminowe zabezpieczenie na okres nawet do 84 miesięcy, na warunkach atrakcyjnych, korzystniejszych niż rynkowe. Więcej informacji znajdziesz na stronie pozyczkiunijne.bgk.pl.

Wejścia kapitałowe – innowacyjny produkt finansowy dla firm!

Wśród produktów unijnych, oprócz poręczeń czy pożyczek, dostępne jest wejście kapitałowe. Produkt ten dedykowany jest nie tylko firmom, ale również start-upom oraz przyszłym przedsiębiorcom w fazie seed, to znaczy takim, którym pomysł na biznes dopiero się zrodził w głowie. Wejście kapitałowe umożliwia pozyskanie zewnętrznego źródła finansowania w zamian za przejęcie części udziałów w przedsiębiorstwie. Wybrana przez BGK instytucja - Fundusz Inwestycyjny, lokuje swój kapitał w młode przedsiębiorstwa, obejmując tym samym część udziałów. Okres finansowania trwać może maksymalnie 10 lat, a Fundusz w tym czasie wspólnie z firmą dzieli wszelkie zyski i straty. Po upływie okresu finansowania Fundusz Inwestycyjny upłynnia swoje udziały, wychodząc ze spółki. Wejście kapitałowe pozwoli małym firmom wystartować, a ponadto zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku i skalę działalności firmy. To atrakcyjny produkt, szczególnie dla firm z innowacyjnym potencjałem, dopiero rozwijających się. Co zyska na tym młoda firma? Przede wszystkim wprowadzi na rynek nowe, ulepszone produkty, otrzyma wsparcie mentorskie, branżowy know – how, wyższą kulturę organizacyjną i kapitał na inwestycje rozwojowe bez przedstawienia zabezpieczeń. Wejście kapitałowe otrzymać mogą firmy działające na rynku nie dłużej niż 3 lata, funkcjonujące na terenie województwa lubelskiego, a już od połowy roku dostępne będzie również w województwie zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim. Na finansowanie przedsięwzięć rozwojowych i innowacyjnych otrzymać możesz nawet 1,5 mln zł (nawet 2 mln w woj. zachodniopomorskim), na okres maksymalnie 120 miesięcy. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie pozyczkiunijne.bgk.pl.

Masz pomysł na biznes? Nie tylko duży ma szanse.

Brak aktywności zawodowej czy dłuższe bezrobocie to kłody, które los rzuca pod nogi niejednej osobie. Jak to zmienić? Wystarczy pomysł i środki na jego realizację. Dotacje nie są już jedynym wyjściem – można starać się o pożyczkę unijną na rozwinięcie działalności gospodarczej i z nią zrealizować swoje marzenia i plany zawodowe. Pożyczki dostępne są dla osób niepracujących, które skończyły 29 lat i planują założyć własną firmę. Osoby o utrudnionej sytuacji na rynku pracy mogą otrzymać wsparcie na start na bardzo atrakcyjnych warunkach. W zależności od województwa, w którym pożyczka jest udzielana, jej wysokość waha się od 70 tys. do 100 tys. złotych. To niemała kwota pokrywająca wiele potrzeb stawiającego pierwsze kroki przedsiębiorcy. Wystarczy dobry biznesplan, zarejestrowanie działalności na terenie województwa, w którym pożyczka jest udzielana, a środki na rozwój pozwolą wystartować. Co ważne, oprocentowanie pożyczki jest niskie i stałe, niezależne od kwoty, o jaką ubiega się wnioskodawca. Wystarczy zgłosić się do wybranej instytucji finansującej udzielającej wsparcia na terenie danego województwa. O środki ubiegać się możesz na terenie województw:

Lubelskiego

Łódzkiego

Opolskiego

Podlaskiego

Świętokrzyskiego

Lubuskiego

Dolnośląskiego

Podkarpackiego

Zachodniopomorskiego

Sprawdź ofertę na stronie pozyczkiunijne.bgk.pl (zakładka Oferta pożyczek unijnych) i dopasuj produkt do swoich potrzeb!

Płać mniej za energię w swojej firmie! Zmodernizuj ją z funduszami europejskimi!

Niedocieplone budynki i hale, czy energochłonne procesy produkcyjne to problemy, z którymi boryka się wielu przedsiębiorców. Strata energii w przedsiębiorstwie to utrata środków, które można zainwestować w rozwój. W poprawie efektywności energetycznej w firmie pomoże nam pożyczka unijna. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim niskie, stałe w całym okresie oprocentowanie oraz długi okres spłaty, a do tego możliwość poszerzenia zakresu finansowanych inwestycji. Szeroki wachlarz inicjatyw możliwych do sfinansowania w twojej firmie umożliwi np. montaż różnorodnych form OZE (panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła itp.), wymianę oświetlenia na energooszczędne, montaż systemów monitoringu i zarządzania budynkami (inteligentne budynki), instalacje do odzysku energii, wykorzystanie kogeneracji (jednoczesnego wytwarzania ciepła i energii elektrycznej), a także sfinansowanie kosztów sporządzenia audytu energetycznego. To jednak nie wszystko. Dzięki unijnej pożyczce termomodernizacyjnej właściciele firm mogą sfinansować m.in. wymianę maszyn na nowe – bardziej energooszczędne, a nawet zmodernizować cały proces produkcyjny, co obniży zapotrzebowanie na energię.

Jak otrzymać pożyczkę? Sam proces uzyskania wsparcia jest niezwykle szybki i łatwy. Wystarczy zgłosić się do współpracującej z BGK instytucji finansującej, która udziela wsparcia w Twoim województwie. Pełna lista instytucji oraz pełna oferta znajdują się na stronie pozyczkiunijne.bgk.pl. Wejdź na stronę instytucji, lub zadzwoń pod numer telefonu, konsultant przeprowadzi cię przez cały proces uzyskania wsparcia.

 

Artykuł sponsorowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Przyznanie poręczenia, finansowania w ramach wejścia kapitałowego lub pożyczki unijnej z Regionalnych Programów Operacyjnych 2014-2020 uzależnione jest od pozytywnej analizy zdolności kredytowej. Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: BGK

Wczytuję komentarze...

PiS walczy o mandaty w Wielkopolsce

/ Telewizja Republika

  

- Polacy zaczęli doceniać wagę wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wiedzą, że zapada tam wiele ważnych decyzji, ale i widzą, co można tam wyprawiać, jeśli ma się złą wolę – mówiła w Suchym Lesie (woj. wielkopolskie) ubiegająca się o mandat do europarlamentu posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Joanna Lichocka.

Na spotkaniu z wyborcami przekonywała, że w niedzielnych wyborach Polacy powinni poprzeć ludzi, "którzy głosują za Polską, a nie przeciw Polsce". Oceniła też, że Koalicja Europejska może – także w Wielkopolsce – zdobyć w nadchodzących wyborach mniejsze poparcie od prognozowanego, bo "Polacy mają dosyć budowania konfliktu politycznego na nienawiści, szczuciu i pogardzie".

Mam wrażenie, że Polacy zobaczyli, że to jest jednak ważne, żeby w PE byli ludzie, którzy mówią tak, jak teraz mówi na przykład prezes Jarosław Kaczyński czy premier Mateusz Morawiecki: że nie zgadzamy się na nierówność w traktowaniu nas w Europie. Nie zgadzamy się, żeby Komisja Europejska przekraczała swoje uprawnienia i wtrącała się w sprawy, które są zarezerwowane dla wewnętrznej polityki - jak na przykład reforma wymiaru sprawiedliwości

 – mówiła.

Poseł zauważyła, że "społeczeństwo zaczęło wreszcie doceniać wagę tych wyborów - to jest zasługa ostatniej kadencji, kiedy zobaczyliśmy, co można wyprawiać w Parlamencie Europejskim, jeżeli się ma złą wolę".

Ludzie zobaczyli też, jak wiele ważnych rzeczy może się zdarzyć w PE i jak to jest ważne, żeby tam byli ludzie, którzy głosują za Polską a nie przeciw Polsce. Że to jest bardzo ważne, czy popiera się taką filozofię działania, żeby w imię partykularnych, partyjnych interesów sprowadzać na Polskę kłopoty, usiłować uruchomić sankcje, ograniczyć lub zamrozić fundusze europejskie - po to, żeby pognębić Polskę. Bo wtedy być może ludzie odwrócą się od rządzących i zagłosują na tych, którzy wzniecają te negatywne działania wobec naszego kraju

 - mówiła.

Posłanka oceniła, że Polacy "mają dosyć budowania konfliktu politycznego na nienawiści na szczuciu, na pogardzie".

Takie są moje doświadczenia z podróży po Wielkopolsce - jeśli ludzie nie zderzają się z kampanią, z politykami to mówią mi: proszę zobaczyć jak nam się dobrze żyje, jak działają programy społeczne. Ten konflikt oparty na sprawach światopoglądowych, negatywnych emocjach, który proponuje opozycja, jest dysonansem, wtrąceniem fałszywego dźwięku, fałszywej nuty w codzienność Polaków i to też - mam wrażenie - w znacznej mierze ich irytuje. Być może spowoduje to, że Koalicja Europejska nie wygra wyborów - również w Wielkopolsce

 - powiedziała.

Joanna Lichocka przypomniała, że PiS w Wielkopolsce walczy o "co najmniej dwa mandaty do PE", obecnie ma jeden mandat. Podkreśliła też, że wynik wyborów do PE będzie miał "bezpośredni wpływ" na wynik wyborów do polskiego parlamentu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl