W Rosji pęka mit Sojuza

  

Rosyjska propaganda przechodzi swoisty kryzys. Po 9 maja, kiedy odbyła się tradycyjna parada wojskowa, w rosyjskojęzycznej sieci pojawiły się gorzkie komentarze.

Prócz śmiechu z Putina, który przewrócił się na lodowisku (potknął się o czerwony dywan!), tromtadrackie obchody „zwycięstwa nad faszyzmem” są kwitowane podsumowaniem biedy rosyjskiej. „Za sto lat Niemcy będą się chwalili latającymi samochodami, a Rosjanie zwycięstwem w II wojnie światowej” – czytamy w jednym z memów. W innym widzimy obrazek, jak stary niemiecki turysta wręcza rosyjskiemu żebrakowi 1 euro, a podczas wojny tenże Rosjanin brał tegoż Niemca do niewoli. Nowe pokolenie Rosjan odrzuca retorykę wojny ojczyźnianej i coraz częściej mit Sojuza. Co wymyśli Kreml, by utrzymać spójność narodu?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts