Dominatorki obroniły tytuł - Perła mistrzem Polski

/ http://www.mks.lublin.pl

  

Po zwycięstwie u siebie z EKS Start Elbląg 28:23 na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek piłkarki ręczne Perły Lublin zapewniły sobie mistrzostwo Polski, 21. w historii klubu. Pierwszy tytuł lubelski klub, wówczas pod nazwą MKS Montex, wywalczył 24 lata temu. W ostatniej kolejce Perła zagra na wyjeździe z Metraco Zagłębiem Lubin, które jest już pewne wicemistrzostwa kraju.

Podstawą tegorocznych sukcesów zdaniem trenera Lisa była zespołowość:

Ciężko przez dziesięć miesięcy pracowaliśmy na ten sukces, ale drużyna w pełni na to zasłużyła. Jestem dumny z dziewcząt, bo właśnie ta zespołowość i charakter sprawiły, że nawet w meczach, które się nie układały, walczyły do końca i ratowały punkty dające nam dzisiaj pełną satysfakcję. Przed tym sezonem doszło siedem nowych zawodniczek, zupełnie zmieniliśmy trzy pozycje, ale udało się to ogarnąć i ułożyć. Początek, kiedy graliśmy w europejskich pucharach, był, co zrozumiałe, nieco słabszy, ale systematyczna praca przyniosła efekt w osiągnięciu najważniejszego celu, jaki sobie założyliśmy, czyli obroniliśmy mistrzostwo Polski

- powiedział 45-letni szkoleniowiec, wielokrotny niegdyś reprezentant kraju na pozycji obrotowego, który drugi rok pracuje z zespołem kobiet.

Satysfakcji nie ukrywa też kapitan Perły Weronika Gawlik.

Cały sezon był niezwykle wyczerpujący, ale dziś mamy satysfakcję, że choć nie brakowało przeciwności, to wywalczyłyśmy złoto zdobyte trudniej niż rok temu. Jestem dumna z koleżanek, bo mimo iż nie zawsze grałyśmy pięknie, to najczęściej zwyciężałyśmy i to było najważniejsze. Dziękuję też naszym wspaniałym kibicom, którzy wspierali nas w trudnych momentach. Osobiście jestem zadowolona z tego, że w tym sezonie omijały mnie poważniejsze kontuzje i poza sukcesem klubowym będę też chciała z reprezentacją osiągnąć awans do mistrzostw świata

- podkreśliła reprezentacyjna bramkarka.

Oceniając kończące się rozgrywki trener reprezentacji Leszek Krowicki nie jest zaskoczony triumfem ekipy lubelskiej:

Mistrzostwo zasłużenie zdobyła Perła. Z tej drużyny powołuję do kadry najwięcej zawodniczek i choćby ten fakt potwierdza moją ocenę. Pewien niedosyt może wypływać z tego, że lublinianki nie awansowały do finału Pucharu Polski, ale w przekroju całych rozgrywek ligowych miejsca na medalowych pozycjach wydają się sprawiedliwe.

MKS Perła Lublin - EKS Start Elbląg 28:23 (13:11)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szczęśliwy finał poszukiwań

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Dzięki szybkiemu zawiadomieniu o zaginięciu osoby, jeszcze tego samego dnia służby pracujące w terenie odnalazły zaginionego.

Policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zostali powiadomieni przez mieszkankę Tarnowa, o zaginięciu jej 36-letniego syna. Z przekazanej przez kobietę informacji wynikało, że po rodzinnej kłótni syn opuścił mieszkanie, a pozostawiony w domu list wskazywał, że jest w kiepskiej kondycji psychicznej i może dojść do najgorszego.

Z zawiadomienia kobiety wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu w poniedziałek około godziny 21.00 i od tej pory nie dał znaku życia. Istniało przypuszczenie, że może się udać pociągiem w nieznanym nikomu kierunku.
Po przyjęciu zgłoszenia policjanci rozpoczęli natychmiast poszukiwania
, sprawdzając m.in. teren tarnowskiego dworca, gdzie okazywali zdjęcie zaginionego pracownikom Polskich Kolei Państwowych.

Okazało się, że było to dobre posunięcie, bo kilka godzin później jeden z pracowników ochrony dworca zauważył na peronie mężczyznę, do złudzenia przypominającego osobę ze zdjęcia. Dzielnicowi z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum potwierdzili, że jest to zaginiony 36-latek, o czym powiadomili zdenerwowaną matkę.

Tym razem pomoc przyszła na czas i miejmy nadzieję, że nieporozumienia zostaną szybko wyjaśnione.

"Pamiętajmy, kiedy istnieje zagrożenia życia lub zdrowia osoby, nie wahajmy się i czym prędzej zgłośmy ten fakt na policję. W takich przypadkach czas ma wielkie znaczenie" - przypomina policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl