Szef komisji śledczej ds. VAT celnie podsumował „show” Ewy Kopacz. Oj... będzie bolało!

komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT / twitter.com/KancelariaSejmu

  

W mediach oraz w zasadzie całym internecie szeroko komentowane jest przesłuchanie byłej premier Ewy Kopacz, która skradła „show” swoim nietypowym zachowaniem. W rozmowie z Katarzyną Gójską w programie „W punkt” przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT Marcin Horała przyznał, że jest w stanie uwierzyć, iż Kopacz „nie miała pojęcia co się dzieje”.

Pytany wprost o to, czy po wielu miesiącach pracy komisji to dokumenty dostarczyły więcej wiedzy, czy jednak byli to ludzie przesłuchiwani przed komisją, Marcin Horała przyznał, że większość przesłuchiwanych próbowała zrzucić z siebie odpowiedzialność.
 
Myślę, że jednak dokumenty. Jeżeli chodzi o ludzi, to przesłuchujemy ludzi, którzy próbują zrzucić z siebie odpowiedzialność, więc bez dokumentów daleko byśmy nie zaszli [...] Trzeba zeznawać prawdę i zeznanie nieprawdy wiąże się z odpowiedzialnością karną, a przesłuchiwany wie, ze jak powie prawdę to tez będzie obciążony, więc najlepiej jest mówić „nie pamiętam”.
- mówił Horała.

Odnosząc się do tego, co uważa za najważniejszą myśl i spostrzeżenie po dzisiejszym dość spektakularnym przesłuchaniu Ewy Kopacz, szef sejmowej komisji przyznaje, że udało się pokazać byłą premier w nieco innym świetle, niż była ona ukazywana przez media dotychczas.
 
Chyba trudność z wychwyceniem myśli, przypominam pani byłej premier. (...) Pewna nienachalna i subtelna siła inteligencja pani premier został unaoczniona w obszarze samego podatku VAT - powiedział przewodniczący komisji ds. VAT.
- mówił Marcin Horała.
 
Na pytanie Katarzyny Gójskiej, czy poruszamy się w obszarze zaniedbanym i stąd ta luka VAT, czy też poruszamy się w obszarze dobrze zdiagnozowanym przez rządzących, ale jednak pozostawionym z jakichś powodów, poseł Horała wskazał, że odpowiedź nie jest w tym wypadku jednoznaczna.

Pewnie można w różny sposób i w różnym stopniu przypisać winy. (...) Jestem w stanie uwierzyć że pani premier Ewa Kopacz nie miała pojęcia co się dzieje, patrząc na to jak przebiegała dzisiejsze przesłuchanie.
- mówił przewodniczący komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kreml utajnia śledztwo ws. wybuchu na poligonie. Tłumaczy to "próbami nowego uzbrojenia"

/ pixabay.com/slightly_different

  

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział dzisiaj, że badanie przyczyn sierpniowego wypadku na poligonie pod Siewierodwińskiem musi być utajnione, ponieważ dochodzenie dotyczy prób nowego uzbrojenia.

- Chodzi o testowanie nowych systemów uzbrojenia. Z tego powodu dochodzenia, które mogą być - i są - w związku z tym prowadzone, nie mogą być w żaden sposób upublicznione

 - powiedział Pieskow. Dodał, że takie śledztwa "mają wyłącznie charakter niejawny, tajny".

[polecam:https://niezalezna.pl/283536-amerykanski-wywiad-ostrzega-w-rosji-wybuchl-pocisk-o-napedzie-nuklearnym]

W czwartek prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że pracownicy koncernu Rosatom, którzy zginęli podczas prób na poligonie, brali udział w pracach nad unikalnym rodzajem uzbrojenia. Podczas uroczystości na Kremlu Putin przekazał ich krewnym przyznane zabitym pośmiertnie odznaczenia - Order Męstwa.

Putin podkreślił, że przyczyną tragedii pod Siewierodwińskiem nie była "zwykła praca", ale chodziło o "szczególną misję".

Do wybuchu na poligonie pod Siewierodwińskiem nad Morzem Białym doszło 8 sierpnia. Powszechnie uważa się, że na poligonie wybuchł korzystający z nuklearnego źródła energii silnik pocisku manewrującego o prędkości hiperdźwiękowej Buriewiestnik (Skyfall). W wybuchu zginęło pięciu pracowników rosyjskiej Państwowej Korporacji Energii Jądrowej (Rosatom).

[polecam:https://niezalezna.pl/283322-rosatom-wyjasnia-przyczyny-eksplozji-to-byl-zbieg-okolicznosci]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl