Eurowizja 2019 a tam... „całuśna kamera” pokazuje prawie samych gejów! W internecie istna burza

Eurowizja 2019 / print screen TVP1

  

W trakcie występu Dany International - transseksualnej zwyciężczyni 43. Konkursu Piosenki Eurowizji z 1998 realizatorzy mieli za zadanie pokazywać pary całujące się na widowni, co miało chyba stanowić wzmocnienie przekazu całego utworu, lecz szybko zmieniło się w... festiwal LGBT!

W trakcie wykonania coveru piosenki Bruno Marsa pt. „Just The Way You Are” widzowie na swoich ekranach zobaczyli serduszko, którym obrysowywane zostały „wyławiane” przez operatorów kamer pary całujące się na widowni półfinału tegorocznej eurowizji.

Popularna „całuśna kamera” szybko zmieniła się jednak w kampanię promocyjną LGBT, co chwila pokazując całujące się na widowni gejowskie pary.

W internecie zawrzało! Błyskawicznie zaczęły pojawiać się głosy oburzenia, choć nie brak było i takich, którzy nie kryli swojej radości z takiego obrotu spraw.

Pojawiły się nawet postulaty o zmianę kategorii wiekowej programu:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP1

Tagi

Wczytuję komentarze...

Patostreamer z Torunia i jego matka skazani za pochwalanie zabójstwa Pawła Adamowicza

/ pixabay.com/succo

  

Daniel Z., znany w sieci jako "Magical", i jego matka zostali dzisiaj skazani przez Sąd Rejonowy w Toruniu na prace społeczne m.in. za pochwalanie zabójstwa Pawła Adamowicza. Patostreamer otrzymał dodatkowo dwuletni zakaz utrwalania i rozpowszechniania w internecie treści wideofonicznych.

Jeszcze w trakcie akcji ratunkowej po ataku na prezydenta Gdańska Daniel Z. komentował na nagraniu w internecie, że "jest za tymi osobami, które chcą być wolne".

"Ten nożownik... ja jestem za takimi typami" - mówił. Jego matka Małgorzata Z. także pochwalała ten atak. Policję zawiadomili internauci. Prokuratura postawiła zarówno "Magicalowi", jak i kobiecie zarzut publicznego pochwalania usiłowania popełnienia przestępstwa zabójstwa prezydenta Gdańska.

W trakcie tej samej transmisji, w której uczestniczył także trzeci oskarżony Rafał B., obrażano także szefa WOŚP Jerzego Owsiaka oraz założyciela Radia Maryja i Telewizji Trwam o. Tadeusza Rydzyka. Proces miał wyłączoną jawność, a dziennikarze we wtorek otrzymali zgodę jedynie na utrwalenie sentencji wyroku.

Sąd zdecydował o tym, że Daniel Z. nie pójdzie do więzienia na 4 miesiące, o co wnosiła prokuratura, ale będzie musiał przez 10 miesięcy pracować społecznie przez 30 godzin miesięcznie. Przez dwa lata nie może także utrwalać i rozpowszechniać w ramach prowadzonej działalności gospodarczej treści wideofonicznych w internecie. Na mocy wyroku został także zobowiązany do powstrzymania się od nadużywania alkoholu. Wyrok zostanie podanych do publicznej wiadomości m.in. na łamach lokalnego dziennika "Nowości". [polecam:https://niezalezna.pl/263502-znany-patostreamer-z-torunia-trafi-za-kratki]

Małgorzacie Z. sąd wymierzył karę łączną 10 miesięcy ograniczenia wolności w formie prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Kobieta ma także wpłacić na WOŚP 5000 zł, a nawiązkę na rzecz znieważonego Jerzego Owsiaka ustalono na poziomie 1000 zł. Ona także ma powstrzymać się od spożywania alkoholu i zaprzestać uczestnictwa w transmisjach, w których pojawiają się przemoc, alkohol i liczne wulgaryzmy.

Rafał B. prace społeczne będzie musiał wykonywać przez 8 miesięcy po 20 godzin, a znieważony redemptorysta ma otrzymać od niego 1000 zł.

Wyrok jest nieprawomocny. Zarówno przedstawiciel prokuratury, jak i obrony, nie zdecydowali się na rozmowę z dziennikarzami.

Pawła Adamowicza zaatakował nożem 27-letni Stefan W. 13 stycznia 2019 r. wieczorem podczas miejskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorządowiec w bardzo ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie następnego dnia zmarł. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat. Pogrzeb odbył się 19 stycznia w Bazylice Mariackiej. Urna z prochami Adamowicza spoczęła w kaplicy św. Marcina.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts