W ubiegły piątek przed południem w Szkole Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia I w Wawrze jeden z uczniów zaatakował drugiego. Raniony nożem chłopiec zmarł. Podejrzany o zabójstwo 15-latek trafił do schroniska dla nieletnich. Sprawę wyjaśnia policja i prokuratura.

Rzecznik KSP poinformował, że do sprawy zatrzymano kolejne dwie osoby nieletnie. Rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga sędzia Marcin Kołakowski powiedział, że sprawą dwóch nieletnich zajął się sąd.

Sprawą zabójstwa nastolatka - jak przekazał wczoraj rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak - zajmuje się specjalna grupa policji.

Sprawa jest dla nas priorytetem

- podkreślił rzecznik.

Policjanci apelują również o powstrzymywanie się od niepotrzebnych komentarzy.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe zdecydował, by podejrzanego o zabójstwo umieścić w schronisku dla nieletnich. Biegli mają zbadać m.in. poczytalność i stopień rozwoju 15-latka. Następnie prokuratura zdecyduje, czy będzie sądzony na podstawie przepisów Kodeksu karnego jak osoba dorosła, czy sprawa trafi do sądu rodzinnego, który będzie orzekał na podstawie przepisów o postępowaniu w sprawach nieletnich.