Kolejne zamówienie na TOW-y

/ wikipedia.eng / public domain

  

Amerykański koncern zbrojeniowy Raytheon Missiles Systems otrzymał modyfikację kontraktu wartą 101 mln dolarów na dostawę naprowadzanych optycznie, kierowanych przewodowo pocisków przeciwpancernych BGM-71 TOW.

Prace mają być realizowane w zakładach Raytheona w Tuscon w Arizonie. Ich zakończenie planowane jest do 31 sierpnia 2022 roku. Podmiotem odpowiedzialnym za realizację kontraktu jest  dowództwo ds. zamówień armii Stanów Zjednoczonych (US Army Contracting Command).

Jednym z wariantów BGM-71 TOW, które są na wyposażeniu wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych jest TOW 2B Aero. Pociski te charakteryzują się większą aerodynamicznością od pozostałych modeli oraz zasięgiem wynoszącym 4 500 metrów. Dzięki konstrukcji pocisku formowanego wybuchowo EFP (Explosively Formed Projectiles) oraz możliwości ataku z góry na cele w trybie Overflight Top Attack (OTA), możliwe jest bezproblemowe eliminowanie nawet najciężej opancerzonych pojazdów wroga wyposażonych w pancerz reaktywny. Z racji swoich dużych rozmiarów wyrzutnie TOW montuje się na specjalnych platformach bądź na pojazdach bojowych i śmigłowcach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Obniżenie podatków niezgodne z konstytucją? Goście #Jedziemy żartowali: kulistość Ziemi niekonstytucyjna

kadr z programu #Jedziemy Michała Rachonia / print screen / TVP Info

  

Samorządy protestują przeciwko temu, byśmy płacili niższe podatki. Marek Wójcik, były minister w rządzie Kopacz twierdzi, że obniżanie podatków przez rząd jest niezgodne z konstytucją. Co ciekawe ekipa Schetyny zapowiedziała… obniżenie podatków. Zapewne ta obniżka będzie zgodna z konstytucją. O tej wypowiedzi rozmawiali dziś goście Michała Rachonia w #Jedziemy.

Podczas sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział m.in. podwyższenie wynagrodzeń i obniżenie podatków. Jednocześnie senatorowie PO głosują przeciwko lub wstrzymują się od głosu ws. ustawy… obniżającej podatek PIT dla młodych.

[polecam:https://niezalezna.pl/279962-obiecanki-cacanki-schetyna-obiecuje-obnizenie-podatkow-ale-politycy-po-glosuja-przeciw]

Gdzie tu logika? Otóż „obniżanie podatków jest niezgodne z konstytucją” – stwierdził Marek Wójcik, ze związków miast polskich, były minister rządu Ewy Kopacz.

W TOK FM powiedział:

„Zmiany podatkowe, które przygotował rząd, to jest tak kwestia osób mających 26 i mniej i ich dochodu, obniżenie PITu, podniesienie kwoty wolnej, przygotowane propozycje dotyczące również ZUSu, to wszystko ma przynieść samorządom 6,2 mld zł mniej w przyszłym roku, bez jakiejkolwiek rekompensaty. To jest niezgodne z konstytucją – po pierwsze, to spowoduje regres w finansach samorządowych – mówił.

Obniżanie podatków jest według nich niezgodne z konstytucją. Ale Platforma Obywatelska chce ich obniżenia. Co ciekawe, gdy środowisko z ramienia którego Wójcik pełnił funkcję ministra podwyższało podatek VAT, nikt nie mówił ze jest to niezgodne z konstytucją.

– Wszystko co robi Platforma Obywatelska jest zgodne z konstytucją, a wszystko co robi PiS jest niezgodne z konstytucją

– ironizował Jacek Sobala.

Dawid Wildstein zaznaczył, że „jakikolwiek polityk Platformy każdą wypowiedź na temat PiS musi zakończyć tym, że jest łamana konstytucja, nieważne co ten PiS zrobił”.

– Jakby PiS uchwalił nagle specjalną odezwę, że Ziemia jest kulista, to kulistość Ziemi także byłaby niekonstytucyjna. Tu nie ma żadnej zabawy, to jest stały element retoryczny, który musi się pojawić w każdym możliwym momencie. To dość standardowe w propagandzie, by utwierdzać pewną konotację, niezależnie od sytuacji

– mówił Wildstein.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl