Wicepremier Szydło o najnowszych działaniach rządu. Zero tolerancji dla pedofilów w Polsce!

Beata Szydło / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Polskie państwo nie będzie tolerować i nie będzie się zgadzało z patologią, tymi okrutnymi zbrodniami, które dotyczą dzieci - podkreśliła we wtorek wicepremier Beata Szydło.

W sobotę na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube premierę miał dokument "Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne. Jedna z opisanych historii dotyczy byłego proboszcza w świętokrzyskiej Topoli, obecnie emerytowanego księdza Jana A.

Wicepremier Szydło, która dziś spotkała się z mieszkańcami oddalonej kilka kilometrów dalej Kazimierzy Wielkiej podkreśliła, że podczas dzisiejszego posiedzenia rząd zajmie się zmianami w Kodeksie karnym przewidującymi m.in. zaostrzenie przepisów dot. pedofilii.

"To, że pan minister Ziobro dzisiaj wnosi o zmiany Kodeksu karnego i rząd ten projekt przyjmuje i kieruje do prac parlamentarnych jest najlepszym dowodem na to, że jest zero tolerancji dla pedofilów w Polsce i będziemy bezwzględnie walczyć z tą patologią w każdym środowisku"

– zaznaczyła wicepremier. Dodała, że szybka reakcja rządu jest działaniem pokazującym, że bezwzględna walka wytoczona zwyrodnialcom będzie skutecznie prowadzona.

Podczas spotkania Szydło poinformowała również, że przez ostatnie kilkanaście dni kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego podczas różnych spotkań będzie chciała rozmawiać m.in. o wadze i skali wyzwań, które stoją w tym roku przed Polską.

"Tych wydarzeń będzie bardzo dużo. Najważniejsze są spotkania z ludźmi, ale zapewne do końca kampanii będziemy proponować też inne formy"

– powiedziała wicepremier.

Pytana o komentarz do ostatnich wyników sondażowych, według których różnica pomiędzy PiS a Koalicją Europejską jest niewielka, odparła, że wierzy w końcowy sukces swojej partii.

"To zwycięstwo jest potrzebne przede wszystkim Polsce i Polakom, natomiast dla mnie najważniejsze jest to, że poparcie dla PiS rośnie, poszerza się grupa ludzi, którzy rozumieją, że ten program, który my proponujemy jest dobry dla Polski i ich samych"

– zaznaczyła Szydło.

Po zakończonej wizycie wicepremier udała się na spotkanie z mieszkańcami Pińczowa. Później odwiedzi jeszcze Włoszczowę, Skarżysko-Kamienną i Starachowice.

Beata Szydło jest "jedynką" na liście PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko–świętokrzyskiego. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojska amerykańskie opuściły miasta kontrolowane przez Kurdów. Na miejscu syryjscy żołnierze

/ US army - zdjęcie ilustracyjne / skeeze; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Nasze wojska na dobre opuściły kontrolowane przez Kurdów miasta Ar-Rakka i As-Saura na północy kraju – poinformowało w środę dowództwo amerykańskiej armii w Syrii. Wcześniej do Ar-Rakki wkroczyły wojska syryjskie, wspomagane przez siły rosyjskie.

Siły koalicyjne kontynuują swój cel, jakim jest wycofywanie się z północno-wschodniej Syrii. 16 października opuściliśmy cementownię Lafarge oraz miasta Ar-Rakkę i As-Saurę

- brzmi komunikat służby prasowej sił amerykańskich w Syrii.

Wcześniej syryjscy żołnierze, wspierani przez wojska rosyjskie, wkroczyli do położonego nad Eufratem miasta Ar-Rakka i zaczęli organizować tam punkty obserwacyjne.

Wkroczenie wojsk syryjskich do Ar-Rakki to efekt niedzielnego porozumienia, jakie zawarli Kurdowie z reżimem prezydenta Syrii Baszara el-Asada. W ramach tej umowy armia syryjska, wspierana przez siły rosyjskie, ma stawić czoło ofensywie Turcji w północno-wschodniej Syrii, kontrolowanej do tej pory przez siły kurdyjskie.

Ar-Rakka była stolicą kalifatu Państwa Islamskiego w latach 2014-17. Z rąk dżihadystów Kurdowie odbili ją w październiku 2017 roku przy dużym wsparciu sił amerykańskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl