W sobotę na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube premierę miał dokument "Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne. Jedna z opisanych historii dotyczy byłego proboszcza w świętokrzyskiej Topoli, obecnie emerytowanego księdza Jana A.

Wicepremier Szydło, która dziś spotkała się z mieszkańcami oddalonej kilka kilometrów dalej Kazimierzy Wielkiej podkreśliła, że podczas dzisiejszego posiedzenia rząd zajmie się zmianami w Kodeksie karnym przewidującymi m.in. zaostrzenie przepisów dot. pedofilii.

"To, że pan minister Ziobro dzisiaj wnosi o zmiany Kodeksu karnego i rząd ten projekt przyjmuje i kieruje do prac parlamentarnych jest najlepszym dowodem na to, że jest zero tolerancji dla pedofilów w Polsce i będziemy bezwzględnie walczyć z tą patologią w każdym środowisku"

– zaznaczyła wicepremier. Dodała, że szybka reakcja rządu jest działaniem pokazującym, że bezwzględna walka wytoczona zwyrodnialcom będzie skutecznie prowadzona.

Podczas spotkania Szydło poinformowała również, że przez ostatnie kilkanaście dni kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego podczas różnych spotkań będzie chciała rozmawiać m.in. o wadze i skali wyzwań, które stoją w tym roku przed Polską.

"Tych wydarzeń będzie bardzo dużo. Najważniejsze są spotkania z ludźmi, ale zapewne do końca kampanii będziemy proponować też inne formy"

– powiedziała wicepremier.

Pytana o komentarz do ostatnich wyników sondażowych, według których różnica pomiędzy PiS a Koalicją Europejską jest niewielka, odparła, że wierzy w końcowy sukces swojej partii.

"To zwycięstwo jest potrzebne przede wszystkim Polsce i Polakom, natomiast dla mnie najważniejsze jest to, że poparcie dla PiS rośnie, poszerza się grupa ludzi, którzy rozumieją, że ten program, który my proponujemy jest dobry dla Polski i ich samych"

– zaznaczyła Szydło.

Po zakończonej wizycie wicepremier udała się na spotkanie z mieszkańcami Pińczowa. Później odwiedzi jeszcze Włoszczowę, Skarżysko-Kamienną i Starachowice.

Beata Szydło jest "jedynką" na liście PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko–świętokrzyskiego. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów