Ten sondaż pokazuje jasno: Polacy mówią mocne "tak" dla zmian w sądownictwie

zdjęcie ilustracyjne / Pixel2013

  

Jest najnowszy sondaż dotyczący zmian w sądownictwie przeprowadzony przez IPSOS dla Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Wynika z niego jasno, że - jak podało TVP Info - prawie trzy czwarte Polaków chce głębokiej zmiany wymiaru sprawiedliwości, by móc skutecznie walczyć z nadużyciami środowiska sędziowskiego.

Na pytanie, czy reforma sądownictwa jest potrzebna, 42 proc. ankietowanych opowiedziało się za opcją "zdecydowanie tak". "Raczej tak" wybrało 33,1 proc. respondentów. Negatywne zdanie ws. reformy wyraziło blisko 20 proc. ankietowanych (11,5 proc. - "raczej nie", 8,2 proc. - "zdecydowanie nie") 5,1 proc. biorących udział w badaniu nie wyraziło swojego zdania.

Ankietowani pytani byli również o to, czy obywatel powinien mieć wpływ (choćby pośrednio) na decyzje o obsadzie stanowisk sędziowskich. 46,3 proc. odpowiedziało twierdząco, przy założeniu, że będzie się to odbywało w sposób bezpośredni. Za wpływem za pośrednictwem przedstawicieli opowiedziało się z kolei 29 proc. 20,9 proc. respondentów odpowiedziało na pytanie negatywnie, a 3,8 proc. nie wyraziło zdania.

Jak podkreślił w rozmowie z TVP Info minister sprawiedliwości prokurator generalny Zbigniew Ziobro, z sondażu wynika, że Polacy wyraźnie dostrzegają jeden z największych problemów polskiego wymiaru sprawiedliwości, jakim według niego jest "nadmierny korporacjonizm".

Sondaż został przeprowadzony w dniach 23-29 kwietnia 2019 roku na próbie tysiąca osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wybuch w bloku. Jest ofiara śmiertelna

zdjęcie ilustracyjne, / twitter.com/printscreen

  

78-letni mężczyzna zginął w wybuchu w swym mieszkaniu w wielorodzinnym domu w Blankenburgu u podnóża gór Harcu w niemieckim kraju związkowym Saksonia-Anhalt - poinformowała policja. 15 osób zostało rannych, kilka z nich ciężko.

Wcześniej informowano o 25 rannych. Wśród osób z obrażeniami jest czterech policjantów, którzy doznali zatrucia dymem.

W całkowicie spustoszonym, przez ogień mieszkaniu w pochodzącym z czasów NRD czteropiętrowym bloku z wielkiej płyty znaleziono zwłoki lokatora oraz kilka butli na płynny gaz, a także amunicję z czasów drugiej wojny światowej. Według wstępnych ustaleń, eksplodował tam płynny gaz.

Dalszych szczegółów policja na razie nie ujawniła.

Wybuch spowodował ewakuację wszystkich mieszkań w bloku oraz pobliskiego przedszkola. Specjaliści muszą teraz sprawdzić, czy nie doszło do poważniejszego naruszenia statyki wielorodzinnego budynku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl