"I będziesz żyć we wdzięczności dla Austrii" - oto dziesięć przykazań dla... imigrantów

zdjęcie ilustracyjne / / Waldemar Maszewski

  

Rząd kraju związkowego Dolna Austria proponuje dekalog dla imigrantów. Ubiegający się o azyl w tym państwie, będą musieli żyć według dziesięciu przykazań, z których jedno brzmi "i będziesz żyć we wdzięczności dla Austrii". Ponadto będą musieli uczestniczyć w kursach dotyczących wartości.

Propozycję "dziesięciu przykazań imigranta" przedstawił Gottfried Waldhäusl z Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ), który jest w Dolnej Austrii ministrem do spraw polityki azylowej.

Dekalog, czyli zbiór zasad, których będą musieli przestrzegać imigranci ubiegający się w Austrii o azyl, zwraca się do odbiorcy na "Ty".

Przybysz będzie zobowiązany między innymi do przestrzegania austriackiego prawa, do nauki języka niemieckiego,  do szanowania wolności religijnej, do wychowywania dzieci zgodnie z "austriackimi wartościami" oraz do wolnego od przemocy rozwiązywania konfliktów

- podaje dw.com.

Ostatnie, dziesiąte przykazanie brzmi : "I będziesz żyć we wdzięczności dla Austrii".

Waldhäusl tłumaczył podczas konferencji prasowej, że powyższe zasady są "najzwyklejszym przejawem zdrowego rozsądku". Z drugiej strony przyznaje, że nie przewidziano żadnych konsekwencji, które miałby ponieść azylant, który złamie zasady zapisane w dekalogu. Nie wiadomo też, kiedy miałyby zostać wprowadzone w życie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dw.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Onkologia otrzymała nowy akcelerator

/ pixabay.com/corgaasbeek

  

Opolskie Centrum Onkologii otrzymało nowy akcelerator używany do leczenia chorób nowotworowych. Jak informuje opolski urząd marszałkowski, koszt nowego urządzenia to 8,4 mln złotych, z czego 85 proc. pokryło Ministerstwo Zdrowia, a pozostałą część samorząd województwa.

Jak informuje Violetta Ruszczewska z opolskiego urzędu marszałkowskiego, do tej pory Opolskie Centrum Onkologii korzystało z trzech alceleratorów, w tym 10-letniego aparatu, który wymagał wymiany. Codziennie z terapii radiologicznej w OCO korzysta 30 pacjentów, co w skali roku daje około 1000 zabiegów.

Nowy akcelerator to najnowszej generacji sprzęt radioterapeutyczny. Może on emitować wiązki promieniowania bez filtra spłaszczającego, dzięki czemu moc dawki promieniowania znacząco wzrasta, a to z kolei pozwala skrócić czas napromieniania. To bardzo zaawansowane technicznie rozwiązanie, pozwala też dokładniej trafić wiązką promieniowania w obszar guza nowotworowego, ponieważ im krócej pacjent leży, tym mniejsza szansa, że się poruszy i zmieni swoją pozycję na stole w trakcie napromieniania. Dzięki temu zabieg jest dokładniejszy.

Klasyczny seans terapeutyczny trwa od 15 minut do pół godziny. OCO posiada już w swoich zasobach nowoczesny akcelerator, kupiony w 2016 r.. Pozwala on na prowadzenie radioterapii klasycznej oraz radioterapii stereotaktycznej i radiochirurgii. Nowy sprzęt posiada bliźniacze rozwiązania, co pozwoli na przechodzenie pacjentów między aparatami przy zachowaniu ciągłości i standardów leczenia. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl