Dziś „walczą” z pedofilią, a co mówili przed laty? Pedofil pedofilowi nie równy – „Człowiek się zmienia”

Audycja w radiu TOK FM / twitter.com/screenshot/@FydrychPiotr

  

Z gorącego tematu pedofilii, politycy totalnej opozycji uczynili oręż polityczny, kierując bezpodstawne oskarżenia w stronę Prawa i Sprawiedliwości. Spektakularną wtopę zaliczyła dziś wicemarszałek sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, która nie potrafiła wytłumaczyć głosowania posłów PO przeciw ustawie zaostrzającej kary za pedofilię. Coraz ciekawsze wątki ws. poglądów polityków Platformy i sprzyjających im dziennikarzy na kwestię pedofilii pojawiają się w sieci.

Pedofilia stała się wiodącym tematem sporu politycznego. Platforma Obywatelska oskarża Prawo i Sprawiedliwość wskazując na rzekomą winę rządzących. Co ciekawe to właśnie partia Jarosława Kaczyńskiego zaostrzyła kary za to ohydne przestępstwo, wprowadzając jednocześnie tzw. rejestr pedofilów.

Internauci przypominają politykom opozycji, jak kilka lat temu wypowiadali się na ten temat.

Podczas audycji w Radiu TOK FM w 2014 roku goszczący politycy mówili o pedofilii i przedawnieniu w kontekście wniosku rządu Stanów Zjednoczonych o ekstradycje z Polski Romana Polańskiego. Polityk PO Paweł Zalewski relatywizował wówczas pedofilski czyn Polańskiego, a prowadząca program dziennikarka "Gazety Wyborczej" optowała za nie wydawaniem znanego reżysera amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

„Nie nazywam Polańskiego pedofilem, mówię o czynie pedofilskim, którego się dopuścił, bo kodeks karny mówi o czynach pedofilskich”

- mówił Paweł Zalewski w TOK FM.

Słowa Zalewskiego komentowała dziennikarka "Gazety Wyborczej" Dominika Wielowiejska, wskazując na pozytywny aspekt instytucji przedawnienia.

„A ja się ośmielę powiedzieć, że minister sprawiedliwości powinien podjąć decyzję o niewydawaniu Romana Polańskiego, ponieważ instytucja przedawnienia została po coś powołana. Ten człowiek się zmienił, ma rodzinę, ma dzieci. Nie znamy żadnych przypadków, że popełnił ponownie to przestępstwo, więc przedawnienie czemuś generalnie służy, jeżeli człowiek się zmienia"

- mówiła Wielowiejska na antenie TOK FM w 2014 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Komisja Europejska nie ma zastrzeżeń do prawomocności SN. Ma wątpliwości do... TK

/ By Stephane Mignonderivative work: MagentaGreen - Flickr, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38470735

  

Rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand oświadczył na konferencji prasowej w Brukseli, że Komisja Europejska nie ma wątpliwości co do prawomocności Sądu Najwyższego w Polsce. Ma natomiast zastrzeżenia w odniesieniu do... Trybunału Konstytucyjnego.

Rzecznik przekazał, że KE wie o decyzji Sądu Najwyższego w sprawie sędziów Krajowej Rady Sądownictwa, nie komentuje jej, ale rozwój sytuacji dotyczący praworządności w Polsce jest dowodem na to, że potrzebny jest natychmiast konstruktywny dialog w tej kwestii. Wigand dodał, że wiceszefowa KE Viera Jourova będzie w Polsce w przyszłym tygodniu i jest gotowa na taki dialog.

Pytany, czy polski rząd powinien dostosować się do decyzji Sądu Najwyższego, odpowiedział, że KE ma obawy co do przedstawionych przez polskie władze stanowisk w sprawie dalszych działań związanych z orzeczeniem SN. Zaznaczył też, że niezależność i prawomocność TK w Polsce została "poważnie podważona" i nie może on wydawać już "efektywnej konstytucyjnej oceny".

[polecam:https://niezalezna.pl/307548-komisja-europejska-zlozyla-wniosek-do-tsue-chodzi-o-odpowiedzialnosc-dyscyplinarna-sedziow]

Dopytywany, czy to oznacza, że KE nie ma wątpliwości co do prawomocności SN, ale ma wątpliwości - biorąc od uwagę procedurę art. 7 traktatu - co do prawomocności TK, Wigand odpowiedział, że tak.

[polecam:https://niezalezna.pl/307534-szczerski-decyzja-sn-ma-sie-do-rzeczywistosci-jak-obraz-salvadore-dali-do-tego-co-widzimy-za-oknem]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts